Interaktywne opowiadanie historii, czyli materiały interaktywne trafiają do oferty Netflixa

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.9]

netflix-Puss-in-Book-Trapped-in-an-Epic-Tale-1[AKTUALIZACJA] W marcu 2017r. informowaliśmy, iż Netflix  pracuje nad technologią interaktywnego opowiadania historii i planuje testy tej technologii pod koniec 2017r.

Materiały interaktywne to nowy, wciągający sposób korzystania z serwisu Netflix. Każdy tytuł interaktywny daje Ci możliwość podejmowania decyzji w imieniu postaci, dzięki czemu to Ty opowiadasz historię! Każdy wybór daje początek innej przygodzie, więc możesz oglądać ten sam materiał wiele razy i za każdym razem zobaczysz nową historię.[Netflix]

Obecnie Netflix udostępnia w swojej ofercie tylko jeden tytuł interaktywny – Puss in Book: Trapped in an Epic Tale / Kot w butach: Uwięziony w baśni (2017) (film animowany – 23m), który jest dostępny na razie tylko w Szwecji.

Od 14 lipca 2017r. będzie dostępny w ofercie nowy tytuł interaktywny – „Buddy Thunderstruck: sterta pomysłów”, a w 2018r. „Stretch Armstrong: The Breakout”.

Materiały interaktywne są dostępne na nowszych telewizorach Smart TV oraz na sprzęcie: Roku, Xbox One, PS4 i urządzeniach z systemem iOS (pod warunkiem że obsługują one najnowszą wersją aplikacji Netflix).

Uwagi dotyczące materiałów interaktywnych

  • Witryna Netflix, urządzenia z systemem Android oraz urządzenia Chromecast i Apple TV nie obsługują obecnie materiałów interaktywnych.
  • Aby zagwarantować, że telewizor ma najnowszą wersję aplikacji Netflix, czasami wymagana jest aktualizacja urządzenia. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób zaktualizować oprogramowanie systemowe na telewizorze, przeczytaj instrukcję obsługi lub skontaktuj się z producentem urządzenia. Pamiętaj, że aktualizacja nie gwarantuje możliwości oglądania materiałów interaktywnych na telewizorze.
  • Urządzenia nieobsługujące materiałów interaktywnych będą odtwarzać linearne wersje odcinków bez możliwości dokonywania wyborów.

Źródło: https://help.netflix.com/pl/node/62526

Aktualizacja: Materiały interaktywne działają też na urządzeniu Xiaomi Mi Box, czyli na Androidzie – informacja od jednego z naszych czytelników.

KOMENTARZE:

4 myśli nt. „Interaktywne opowiadanie historii, czyli materiały interaktywne trafiają do oferty Netflixa

  1. „Materiały interaktywne są dostępne na nowszych telewizorach Smart TV oraz na sprzęcie: Roku, Xbox One, PS4 i urządzeniach z systemem iOS”

    To znaczy, że na zwykłym PC z przeglądarką nie będzie się można pobawić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...