Kontra: Sieć – finałowy sezon serialu Cinemax o tajnej jednostce specjalnej Sekcja 20 zadebiutuje już 15 lutego w HBO GO a od 23 marca w Cinemax

Facebooktwitter


Kontra: Sieć
to finałowy sezon serialu Cinemax przedstawiającego losy jednostki tajnej specjalnej Sekcja 20. Premiera serialu odbędzie się w HBO GO już w sobotę, 15 lutego, na antenie Cinemax produkcja zadebiutuje w marcu.

Serial Kontra przedstawia niebezpieczne misje Sekcji 20, elitarnej międzynarodowej jednostki ds. zadań specjalnych, która walczy na całym świecie z terrorystami finansowanymi przez grupy przestępcze. Najnowszy i zarazem finałowy sezon tej produkcji opowiada o ostatniej misji, której muszą się podjąć jej członkowie.

W rolach głównych w serialu występują: Warren Brown (Luther, Mroczny Rycerz powstaje), Daniel MacPherson (Pułapka czasu), Alin Sumarwata (serial Sąsiedzi, Burning Man), Jamie Bamber (Battlestar Galactica, Poniedziałki na chirurgii) i Varada Sethu (Iluzja 2). W najnowszym sezonie do obsady dołączyli Alec Secăreanu (Piękny kraj, Baptiste) oraz Ivana Miličević  (serial CINEMAX Banshee, Gotham).

Najnowszy sezon serialu Kontra jest siódmym, w którym koproducentem jest stacja CINEMAX. Brytyjski nadawca Sky występuje w tej roli po raz ósmy. Serial zadebiutował na antenie kanału CINEMAX, kiedy telewizja Sky rozpoczęła emisję sezonu drugiego.

Serial Kontra: Sieć został wyprodukowany przez spółkę Left Bank Pictures Production. Obowiązki producentów wykonawczych pełnili Cameron Roach ze strony Sky, Andy Harries i Rob Bullock z ramienia Left Bank Pictures, a także Jack Lothian. Producentami serialu są: Nuala O’Leary oraz Huberta Von Liel i Kristian Dench. Za reżyserię serialu odpowiadają: Bill Eagles, Paul Wilmshurst, Jon Jones i John Strickland.

Premiera finałowego sezonu serialu Kontra: Sieć (Strike Back) odbędzie się w HBO GO już 15 lutego. Tego dnia do serwisu dodany zostanie pierwszy odcinek produkcji, a kolejne pojawiać się będą co tydzień w soboty. Emisja na kanale Cinemax zaplanowana została od 23 marca o godz. 20:00. Sezon liczy 10 odcinków.

Opisy odcinków:

Kontra: Sieć – sezon 7, odcinek 1

Novin (Alin Sumarwata), Wyatt (Daniel MacPherson), Mac (Warren Brown) i Chetri (Varada Sethu), którzy służą w tajnej jednostce antyterrorystycznej znanej jako Sekcja 20, zostają wezwani przez swojego dowódcę Coltrane’a (Jamie Bamber) pod pretekstem odbicia biochemiczki dr Helen McCluskey (Lucy Russell) z rąk członków albańskiej mafii z Kosowa. Podczas akcji komandosi odkrywają spisek związany z rozwojem supertajnej broni biologicznej. Agenci z Sekcji 20 muszą odnaleźć skradzionego wirusa zanim Albańczycy sprzedadzą go swojemu klientowi. Tropy prowadzą ich do Wenecji, gdzie mafijny boss (Goran Bogdan) umówił się na spotkanie z potencjalnym kupcem. W międzyczasie Coltrane próbuje zdobyć informacje od kierowcy Edona, Jovana (Tomi May), i jest przekonany, że już wcześniej się spotkali.

 

Kontra: Sieć – sezon 7, odcinek 2

Agenci Sekcji 20 dowiadują się o konflikcie między Edonem (Goran Bogdan) i jego synem Lorickiem (Maxim Baldry). Przeszukują siedzibę ich rodzinnie prowadzonej firmy w nadziei, że znajdą tam wskazówki, które doprowadzą ich do skradzionej broni. Chłopak zeznaje, że Edon planuje wymianę ze znanymi dżihadystami, braćmi Zayefem (Alec Secareanu) i Mahirem (Bamshad Abedi-Amin). W tym samym czasie członkowie rodzin Demachich i Vironich wycofują się z planowanego małżeństwa. Mac (Warren Brown) rozważa propozycję pracy u Coltrane’a (Jamie Bamber), a zawodowa uczciwość Wyatta (Daniel MacPherson) zostaje wystawiona na ciężką próbę.

 

Kontra: Sieć – sezon 7, odcinek 3

Członkowie Sekcji 20 przyjeżdżają do Tel Awiwu, gdzie ukrywa się Kogan (John Albasiny), były szef ochrony rosyjskiego ośrodka badawczego. Mężczyzna jest w posiadaniu niebezpiecznej wojskowej technologii, którą chce sprzedać Zayefowi (Alec Secareanu) i Mahirowi (Bamshad Abedi-Amin). Kogan orientuje się, że jest śledzony i urządzenie trafia w ręce izraelskiego gangstera, którego udział w sprawie prowadzi do dalszych komplikacji. Na szczęście, członkowie Sekcji 20 spotykają na miejscu świetnie przeszkolonego i dobrze poinformowanego przyjaciela.

 

Kontra: Sieć – sezon 7, odcinek 4

Novin (Alin Sumarwata) jest zmuszony współpracować z Topalem (Arty Froushan) i Danny’m (Daniel Donskoy). Spencer (John Michie) stawia członkom jednostki ultimatum. Kiedy burzliwe negocjacje z Zayefem (Alec Secareanu) i Mahirem (Bamshad Abedi-Amin) stają w martwym punkcie, Spiegel (Jacob Fortune-Lloyd) grozi, że ujawni prowadzoną przez Sekcję 20 operację w Tel Awiwie. W decydującej chwili członkowie jednostki przeprowadzają wspólną akcję z lokalną policją. Sojusz Sekcji 20 z Zarkovą (Yasemin Kay Allen) staje pod znakiem zapytania.

 

Kontra: Sieć – sezon 7, odcinek 5

Komandosi odnajdują kryjówkę Zayefa (Alec Secareanu) i przeszukują budynek, co prowadzi do niebezpiecznej konfrontacji. Mac (Warren Brown) jest zmuszony postąpić wbrew rozkazom, aby zagwarantować bezpieczeństwo swoich ludzi. Agenci Sekcji 20 podejrzewają, że Zayef chce wykorzystać skradzioną wojsku broń podczas konferencji ONZ w Monachium i jadą do Zachodniej Europy, gdzie bieg wydarzeń zmierza w kierunku nieuchronnej katastrofy.

 

Kontra: Sieć  – sezon 7, odcinek 6

Po incydencie w Monachium Wyatt (Daniel MacPherson) i Novin (Alin Sumarwata) spotykają się z Mackiem (Warren Brown), który odszedł z czynnej służby. Na pozór wiedzie sielskie życie u boku żony i córki, ale prześladuje go mroczna przeszłość oraz poczucie, że nie służył wystarczająco dobrze.


Polecamy również

Katarzyna Wajda w głównej roli w nowej produkcji HBO Europe „Odwilż” – w Szczecinie rozpoczęły się zdjęcia do serialu

Netflix Polska: Stranger Things 4 | Pozdrowienia z Rosji

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner