Książka “Wysoko w chmurach” Paula McCartneya zostanie zekranizowana przez Netflix i Gaumont

Facebooktwitter


Netflix
i Gaumont produkują nowy, pełnometrażowy film animowany z udziałem słynnego kompozytora, pisarza i filmowca Paula McCartneya.

Film pod tytułem Wysoko w chmurach jest adaptacją popularnej książki przygodowej dla dzieci o tym samym tytule autorstwa McCartneya, Geoffa Dunbara i  Philipa Ardagha.

Fabuła filmu Wysoko w chmurach

Wirral, nastoletnia wiewiórka o bujnej wyobraźni, zostaje wciągnięty do gangu nastoletnich buntowników żyjących wysoko w chmurach, po tym jak niechcący wchodzi w konflikt z sową Gretsch, tyraniczną przywódczynią (i wspaniałą śpiewaczką!), która kradnie głos każdemu, kto mógłby ją przyćmić.

  • Reżyseria: nominowany do Oscara Timothy Reckart ( „Po uszy”, „Pierwsza gwiazdka”)
  • Scenariusz: Jon Croker („Paddington”, „Paddington 2”, „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”)
  • Twórca, producent oraz kompozytor ścieżki dźwiękowej: zdobywca Oscara oraz 18 nagród Grammy, Paul McCartney („100 years”, „Jojo Rabbit”, „Yesterday”, „Live and Let Die”, „Vanilla Sky”).
  • Producenci:   Bob Shaye  („Władca Pierścieni”, „Złoty kompas”, „Dary Anioła”, „Kołysz się, dziecino”, „Ambition” oraz nadchodzący miniserial w serwisie Netflix „The Liberator”), nieżyjący Michael Lynne  oraz Paul McCartney, Sidonie Dumas, Christophe Riandee, Nicolas Atlan i Terry Kalagian (Gaumont)

„Jesteśmy  zachwyceni możliwością współpracy z zespołem Netflix.  Są oni uzupełnieniem wspaniałej ekipy firmy Gaumont i nie wyobrażamy sobie lepszego partnera do przedstawienia naszego filmu widzom z całego świata.  Zawsze uwielbiałem filmy animowane, a ten projekt jest moim oczkiem w głowie. Nie mogę się doczekać, aż świat go zobaczy” — mówi Paul McCartney.

„Praca nad Wysoko w chmurach była  fantastyczną przygodą, a wszystko to za sprawą Tima i Jona oraz oczywiście mojego wspaniałego zespołu z Gaumont Animation and Family, Terry’ego Kalagiana i Alexa Soto. Mieliśmy ogromne szczęście uczestniczyć w niebywale twórczej pracy zespołowej z niedoścignionym Paulem McCartneyem i jego ekipą, włączając w to Lee Eastmana, który udzielał cennych porad na całym etapie produkcji. Z dumą ogłaszamy ten projekt i jesteśmy zachwyceni współpracą z Melissą Cobb, Greggiem Taylorem i utalentowanym zespołem z firmy Netflix, która umożliwiła nam zrealizowanie tego naprawdę wyjątkowego, muzycznego filmu animowanego i pokazanie go widzom z całego świata” — mówi Nicolas Atlan, prezes Gaumont Animation and Family.

„Przedstawienie światu nowego filmu animowanego, w którego Paul McCartney włożył swoje serce i duszę, jest zdecydowanie jednym z najwspanialszych momentów, jakie przeżyliśmy w Netflix.  Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za możliwość pracy z Nicolasem i zespołem Gaumont nad filmem »Wysoko w chmurach«. Z Timem na czele, ta żartobliwa historia o indywidualizmie i jednoczącej mocy muzyki jest w dobrych rękach” — mówi Gregg Taylor, dyrektor ds. oryginalnych filmów animowanych w firmie Netflix.

INFORMACJE O  PAULU McCARTNEYU 

Paul McCartney jest niezwykle płodnym i wpływowym artystą, a wszystko zaczęło się od piosenki, którą napisał w wieku 14 lat. W latach 60. Paul odmienił świat na zawsze wraz z zespołem The Beatles. Na tym się nie skończyło, ponieważ po rozpadzie zespołu szukał dalszych wyzwań muzycznych jako artysta solowy, z zespołem Wings oraz współpracując z wieloma renomowanymi artystami z całego świata. McCartney stworzył też kilka filmów animowanych we współpracy z Geoffem Dunbarem, między innymi „Rupert and the Frog Song”, który został uhonorowany nagrodą BAFTA za najlepszy krótkometrażowy film animowany i był bestsellerowym filmem krótkometrażowym roku.  W jego dorobku filmowym znajdują się również „Daumier’s Law”, zdobywca nagrody BAFTA za najlepszy film krótkometrażowy, „Tropic Island Hum” i „Tuesday”. Artysta zdobył w sumie 18 nagród Grammy, a w 1996 roku został pasowany przez Jej Królewską Mość za wybitny wkład w muzykę. Paul jest zagorzałym filantropem i aktywistą, między innymi broni praw zwierząt i nawołuje do ochrony środowiska.

INFORMACJE O FIRMIE NETFLIX

Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta ponad 158 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.

INFORMACJE O FIRMIE GAUMONT

Firma Gaumont została założona we Francji w 1895 roku i jest jednym z najstarszych producentów filmowych na świecie. Ma biura w Paryżu, Los Angeles, Londynie, Berlinie i Buenos Aires. Gaumont zajmuje się globalną produkcją i dystrybucją programów telewizyjnych wysokiej jakości, takich jak uhonorowany nagrodami serial „Narcos” w piątym sezonie i „Nie ma jak w rodzinie” w czwartym sezonie dla Netflix; niemiecki serial „The Barbarians” dla Netflix; trzeci sezon brytyjskiego serialu „Gwiazda szeryfa” dla Sky i Amazon Prime Video; francuski serial „Arsene Lupin” z Omarem Syem dla Netflix; a także serial animowany „Do Re & Mi” z Kristen Bell dla Amazon Prime Video.

Gaumont współprodukuje i dystrybuuje każdego roku około dziesięciu filmów kinowych, a portfolio firmy obejmuje ponad 1400 tytułów od renomowanych reżyserów pokroju Louisa Malle’a czy Jean-Luca Godarda. Do nowszych produkcji należy obraz Toledano i Nakachego „Nietykalni” — najbardziej kasowy film francuskojęzyczny, który do tej pory zarobił ponad 450 mln dolarów. 


Polecamy również

Premiera filmowa w ofercie HBO GO Polska – 16 grudnia 2019

Netflix Polska: Premiery i aktualizacje w ofercie – 16 grudnia 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner