Outsider – nowy serial HBO na podstawie powieści Stephena Kinga zadebiutuje w ofercie HBO i HBO GO już 13 stycznia 2020r.

Facebooktwitter


Nowy serial HBO Outsider jest ekranizacją bestsellerowej powieści Stephena Kinga.

Jego akcja obraca się wokół śledztwa w sprawie makabrycznego morderstwa chłopca oraz tajemniczych okoliczności tej nietypowej sprawy. Premiera serialu odbędzie się w HBO i HBO GO 13 stycznia 2020.

Sprawę prowadzi detektyw Ralph Anderson (Ben Mendelsohn), który dokonuje oględzin zmasakrowanego ciała 11-letniego Frankiego Petersona odnalezionego w lasach stanu Georgia. Tajemnicze okoliczności przerażającej zbrodni sprawiają, że Ralph, który jest nadal pogrążony w żałobie po śmierci swojego syna, postanawia włączyć do sprawy znaną z nietypowych metod pracy prywatną detektywkę Holly Gibney (Cynthia Erivo), bo ma nadzieję, że dzięki jej zdolnościom uda im się wytłumaczyć to, co wydaje się być niewytłumaczalne.

W rolach głównych występują nominowany do Emmy i Złotego Globu Ben Mendelsohn (Bloodline, Player One) jako Ralph Anderson, laureatka nagrody Tony Award i nominowana do Złotego Globu Cynthia Erivo (Kolor purpury, Harriet) jako Holly Gibney, Bill Camp (nominowany do nagrody Emmy za miniserial Długa Noc) jako Howie Salomon, Mare Winningham (nominowana do Oscara za film Georgia) jako żona Ralpha Jeannie Anderson, Paddy Considine (nowy, powstający serial HBO The Third Day) jako Claude Bolton, manager lokalnego klubu ze striptizem, Julianne Nicholson (Sierpień w hrabstwie Osage) jako Glory Maitland, Yul Vázquez (serial HBO Rozwód) jako Yunis Sablo, detektyw z Biura Śledczego stanu Georgia, Jeremy Bobb (serial stacji CINEMAX The Knick) jako Alec Pelley, wynajęty przez Howiego prywatny detektyw, Marc Menchaca (Grzesznica) jako detektyw Jack Hoskins oraz nominowany do nagrody Emmy i Złotego Globu Jason Bateman (Ozark, Bogaci bankruci) jako Terry Maitland.

Producentem serialu HBO Outsider jest Ben Mendelsohn. Obowiązki producenta wykonawczego pełni Jason Bateman, który wyreżyserował dwa pierwsze odcinki. Autorem scenariusza opartego na bestsellerowej powieści Stephena Kinga jest Richard Price (Prawo ulicy, Długa Noc), który jest także producentem wykonawczym serialu. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią również Andrew Bernstein, Marty Bowen w imieniu spółki Temple Hill Entertainment, Jack Bender, Michael Costigan z Aggregate Films i Dennis Lehane. Serial został wyprodukowany przez prowadzoną przez Jasona Batemana spółkę Aggregrate Films, Temple Hill Entertainment i Civic Center Media we współpracy z MRC Television.

Premiera dwóch pierwszych odcinków serialu HBO Outsider (The Outsider) odbędzie się 13 stycznia w HBO i HBO GO. Na antenie HBO odcinki wyemitowane zostaną równolegle z amerykańską premierą, czyli odcinek pierwszy o godz. 3.00 nad ranem, a odcinek drugi o godz. 4.00 nad ranem. Powtórka zaplanowana została w HBO tego samego dnia od godz. 20.10. Oba odcinki odstępne będą od rana w HBO GO. Premiery kolejnych odcinków będą odbywały się co poniedziałek w HBO i HBO GO.

Opisy odcinków:

Outsider, odcinek 1: Fish in a Barrel

Premiera: poniedziałek , 13 stycznia, godz. 03:00, powtórka 20:10 HBO, od rana w HBO GO

W lesie odnalezione zostaje ciało 11-letniego chłopca. Detektyw Ralph Anderson (Ben Mendelsohn) rozpoczyna śledztwo w sprawie makabrycznego morderstwa. Zeznania naocznych świadków i znalezione na miejscu dowody wskazują jednoznacznie na lokalnego nauczyciela i trenera drużyny baseballowej Terry’ego Maitlanda (Jason Bateman). Ralph zatrzymuje podejrzanego na oczach całego miasteczka, ale zastanawia go fakt, że Terry nie próbował zatrzeć śladów popełnionej przez siebie zbrodni. Glory (Julianne Nicholson), żona Terry’ego, wynajmuje adwokata Howiego Salomona (Bill Camp). Niedługo potem, podczas przesłuchania, oskarżony przedstawia żelazne alibi, które wyklucza go z kręgu podejrzanych. Howie wynajmuje prywatnego detektywa Aleca Pelleya (Jeremy Bobb) i zleca mu zweryfikowanie wersji jego klienta.

Outsider, odcinek 2: Roanoke

Premiera: poniedziałek , 13 stycznia, godz. 04:00, powtórka 21:10 HBO, od rana w HBO GO

Podczas nieformalnego, nocnego spotkania z Terrym (Jason Bateman), Ralph (Ben Mendelsohn) przyznaje, że nie wie, co myśleć o sprzecznych dowodach. Dzień później dochodzi do nieoczekiwanej tragedii, która dezorganizuje pracę policji. Zaskakujący zwrot akcji sprawia, że detektyw Jack Hoskins (Marc Menchaca) musi wrócić wcześniej z polowania i wziąć w swoje ręce sprawy na posterunku. Glory (Julianne Nicholson) próbuje uspokoić swoją córkę Jessę (Scarlett Juniper Blum), która twierdzi, że w nocy w jej pokoju był obcy mężczyzna.

Outsider, odcinek 3: Dark Uncle

Ralph (Ben Mendelsohn) jest na przymusowym urlopie, ale nie przestaje analizować tajemniczych okoliczności makabrycznego morderstwa. Brak postępów w śledztwie sprawia, że Ralph i detektyw Yunis Sablo ze stanowego biura śledczego (Yul Vázquez) zaczynają się niecierpliwić. Po spotkaniu z Alekiem (Jeremy Bobb) i Howiem (Bill Camp) postanawiają włączyć do sprawy znaną z nietypowych metod pracy prywatną detektywkę Holly Gibney (Cynthia Erivo). Jack (Marc Menchaca) przeżywa chwile grozy w opuszczonej stodole, gdzie znaleziono główne dowody w sprawie oraz ślady tajemniczej substancji. Glory (Julianne Nicholson) musi stawić czoła problemom w szkole, do której chodzi jej córka. Jessę (Scarlett Juniper Blum) dręczą co noc koszmary senne.

Outsider, odcinek 4: Que Viene El Coco

Holly (Cynthia Erivo) stara się odtworzyć przebieg wydarzeń, które miały miejsce podczas wakacyjnego pobytu rodziny Maitlandów w Dayton w stanie Ohio, bada możliwy związek z wcześniejszą, podobną sprawą  i zdobywa cenne informacje od byłego lokalnego detektywa Andy’ego Katcavage’a (Derek Cecil). W tym samym czasie prywatne życie Glory (Julianne Nicholson) staje się przedmiotem zainteresowania lokalnej społeczności a Jack (Marc Menchaca) zaczyna się coraz dziwniej zachowywać.

Outsider, odcinek 5: Tear-Drinker

Po powrocie z bardzo owocnego wyjazdu do Nowego Jorku Holly (Cynthia Erivo) zaczyna szukać w kilku różnych miejscach nowych tropów w związku ze sprawą z Dayton. Incydent w pracy wytrąca Jeannie (Mare Winningham) z równowagi. Kobieta ostrzega Ralpha (Ben Mendelsohn). Jack (Marc Menchaca) przechodzi do defensywy podczas zorganizowanego przez Tamikę (Hettienne Park) przyjęcia z okazji urodzin jej dziecka.

Outsider, odcinek 6: The One About the Yiddish Vampire

Holly (Cynthia Erivo) przedstawia niecodzienną teorię, która wyjaśnia związek między dwoma tajemniczymi zabójstwami dzieci i sprawą Frankiego Petersona. Ralph (Ben Mendelsohn) jest sceptycznie do niej nastawiony, ale Yunis (Yul Vázquez) zgadza się, że policja powinna przyjrzeć się bliżej Claude’owi (Paddy Considine), który jako ostatni miał kontakt z Terrym (Jason Bateman). Jeannie (Mare Winningham) chce, żeby Glory (Julianne Nicholson) dołączyła do straży sąsiedzkiej, ale jej plan spala na panewce.


Polecamy również

Premiera filmowa w ofercie HBO GO Polska – 16 grudnia 2019

Netflix Polska: Premiery i aktualizacje w ofercie – 16 grudnia 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner