Netflix: Fanfik – chwytająca za serce historia o miłości, dorastaniu i odnajdywaniu siebie – zwiastun nowego filmu

Facebooktwitter

Netflix filmy

Fanfik – chwytająca za serce historia o miłości, dorastaniu i odnajdywaniu siebie. Film już 17 maja zadebiutuje w ofercie Netflix.

Już 17 maja na Netflix odbędzie się premiera filmu Fanfik w reżyserii Marty Karwowskiej z debiutem Alin Szewczyk w roli głównej. Film o dorastaniu, zrealizowany na podstawie bestsellerowej książki Natalii Osińskiej, to pełna empatii i ciepła opowieść o poznawaniu siebie i szczęściu, jakie może dawać życie w zgodzie ze sobą.

Tosia postrzegana jest przez rówieśników jako outsiderka. Jej sposobem na ucieczkę od świata, w którym czuje się zagubiona, jest pisanie internetowych opowieści – fanfików. Gdy w szkole pojawia się nowy uczeń, Leon, w Tośce zaczynają rodzić się nieznane dotąd uczucia. W miarę odkrywania siebie i swojej prawdziwej tożsamości, zaczyna rozumieć, że jest chłopcem, Tośkiem.

Obok debiutującego w roli głównej Alin Szewczyk (Tośka/Tosiek), w filmie zobaczymy również Dobromira Dymeckiego (Marcin – tata Tośka) i Jana Cięciarę (Leon).  Za reżyserię odpowiada Marta Karwowska, twórczyni ekranowych hitów dla dzieci i młodzieży (Tarapaty, Tarapaty 2).

W tej historii jest dużo nadziei i czułości, bo zależało nam na tym, żeby stworzyć w Fanfiku świat, w którym można poczuć się dobrze i bezpiecznie. Trochę w opozycji do tego, z czym możemy się mierzyć w rzeczywistości – podkreśla Marta Karwowska, reżyserka i współscenarzystka filmu – Tośka poznajemy w momencie, w którym nie jest świadomy swojej tożsamości, więc żyje w ciągłym poczuciu zagubienia. Gdy w końcu odważa się otworzyć na ludzi dookoła, w odpowiedzi dostaje wsparcie i zrozumienie. To nie jest historia o cierpieniu. To jest historia o świecie, w którym chcielibyśmy żyć.

Netflix filmy

 

O filmie

Tosia to młoda osoba mierząca się z rolą, jaką narzuca jej otoczenie. Przez rówieśników uważana jest za outsidera. Z czasem odkrywa swoją tożsamość i zaczyna rozumieć, że jest chłopcem, Tośkiem. Fanfik to historia o dojrzewaniu, poznawaniu samego siebie i oswajaniu świata.

  • Twórcy:  Marta Karwowska (reżyseria, scenariusz), Grzegorz Jaroszuk (scenariusz)
  • Produkcja: Orphan Studio, Paweł Heba, Jerzy Dzięgielewski, Maciej Sojka, Roman Szczepanik
  • Obsada: Alin Szewczyk (Tosiek/Tośka), Jan Cięciara (Leon), Dobromir Dymecki (Marcin – tata), Ignacy Liss (Maks), Maja Szopa (Emilia), Agnieszka Rajda (Roksana), Krzysztof Oleksyn (Konrad)
  • Gatunek: coming of age
  • Premiera: 17 maja

 

Netflix filmy

Informacje o serwisie Netflix

Netflix to jeden z największych na świecie serwisów rozrywkowych, z którego korzysta 233 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i gier w różnych językach. Użytkownicy mogą swobodnie uruchamiać, zatrzymywać i wznawiać odtwarzanie o każdej porze i w dowolnym miejscu, a także zmienić plan w dowolnym momencie.


 

Polecamy również

Finałowy odcinek 3. sezonu serialu „The Mandalorian” dostępny w ofercie Disney+

Tyler Rake 2 – zapowiedź kontynuacji hitowego filmu Netflix

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner