Netflix: Jak nas widzą – oficjalny zwiastun nowego miniserialu

Facebooktwitter

netflix When They See Us S1
Netflix udostępnił dziś oficjalny zwiastun miniserialu Jak nas widzą, który zadebiutuje w ofercie już 31 maja 2019r.

Miniserial „Jak nas widzą”, oparty na prawdziwej historii, która wstrząsnęła Ameryką, przedstawia szczegóły słynnej sprawy „Piątki z Central Parku”, czyli pięciu czarnoskórych nastolatków skazanych za gwałt, którego nie popełnili. Czteroczęściowa produkcja przybliży widzom historię pięciu chłopaków z Harlemu: Antrona McCraya, Kevina Richardsona, Yusefa Salaama, Raymonda Santany i Koreya Wise’a. Prześledzimy wydarzenia od wiosny 1989 r., kiedy to nastolatkowie zostali po raz pierwszy przesłuchani przez policję, przez uniewinnienie niesłusznie skazanych w 2002 r., aż po ugodę, jaką zawarli z miastem Nowy Jork w 2014 r.

Pomysłodawczynią, współautorką scenariusza oraz reżyserką miniserialu „Jak nas widzą” jest Ava DuVernay. Producentami wykonawczymi są Jeff Skoll i Jonathan King z Participant Media, Oprah Winfrey z Harpo Films, Jane Rosenthal, Berry Welsh i Robert De Niro z Tribeca Productions, a także Ava DuVernay z ramienia swojej firmy Forward Movement. Twórcami scenariusza oprócz DuVernay są: Attica Locke, Robin Swicord i Michael Starrburry.

W serialu wystąpią: nominowany do Emmy Michael K. Williams, nominowana do Oscara Vera Farmiga, nagrodzony Emmy John Leguizamo, nominowana do Oscara i nagrodzona Emmy Felicity Huffman, nominowana do Emmy Niecy Nash, nagrodzony Emmy oraz dwukrotnie nominowany do Złotego Globu Blair Underwood, zdobywca nagród Emmy i Grammy oraz nominowany do nagrody Tony Christopher Jackson, a także: Joshua Jackson, Omar J. Dorsey, Adepero Oduye, Famke Janssen, Aurora Perrineau, William Sadler, Jharrel Jerome, Jovan Adepo, Aunjanue Ellis, Kylie Bunbury, Marsha Stephanie Blake, Storm Reid, Chris Chalk, Freddy Miyares, Justin Cunningham, Ethan Herisse, Caleel Harris, Marquis Rodriguez i Asante Blackk.

Jak nas widzą — miniserial (zwiastun)


Jak nas widzą / When They See Us | serial, sezon 1 | 16+ | można pobrać | polskie napisy

Opis Netflix: Serial stworzony i wyreżyserowany przez Avę DuVernay. Opowiada o fatalnym działaniu amerykańskiego systemu sądownictwa podczas sprawy pięciu gwałcicieli z Central Parku.

Gatunki: Seriale o tematyce społecznej, Dramaty telewizyjne, Seriale i programy kryminalne, Amerykańskie seriale i programy
Kategorie: Prowokacyjne, Wzruszające


Czytaj również:

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska (19.04.2019)

Netflix: Tuca i Bertie 🐧🐤 – oficjalny zwiastun!

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...