Netflix nabył prawa do filmu „The 40-Year-Old Version”

Facebooktwitter


Netflix
nabył prawa do ogólnoświatowej dystrybucji filmu Radhy Blank „The 40-Year-Old Version”.

Film The 40-Year-Old Version pojawi się w kinach i w serwisie Netflix jeszcze w tym roku.

W zeszłym tygodniu Radha Blank otrzymała za film „The 40-Year-Old Version” nagrodę za reżyserię dla dramatu amerykańskiego na festiwalu filmowym Sundance. To debiut Blank w roli reżyserki filmu pełnometrażowego.

Streszczenie: Dobijająca do czterdziestki autorka sztuk scenicznych z Nowego Jorku ledwo wiąże koniec z końcem. Postanawia wejść na inną scenę, by dać upust swojej frustracji. Zostaje raperką o pseudonimie RadhaMUSprime. Gdy jej świeży artystyczny głos zaczyna przybierać na sile, Radha musi nauczyć się funkcjonować z dwiema osobowościami — i na dwóch wyjątkowych nowojorskich scenach artystycznych. W swoim debiutanckim filmie scenarzystka i reżyserka Radha Blank zagrała bardzo osobistą rolę, prezentując stereotypy dotyczące życia w Nowym Jorku z zupełnie nowej, wyjątkowej perspektywy.

  • Scenariusz i reżyseria: Radha Blank 
  • Obsada: Radha Blank, Peter Y. Kim, Oswin Benjamin, Reed Birney, Imani Lewis, TJ Atoms
  • Producenci: Lena Waithe, Jordan Fudge, Radha Blank, Inuka Bacote-Capiga, Jennifer Semler, Rishi Rajani

RADHA BLANK: „Zrobienie tego filmu zajęło mi całe lata.  To mój list miłosny do Nowego Jorku i jego artystów, którzy tracą wiarę we własne siły, oraz do nowojorskich instytucji artystycznych, które mnie ukształtowały — mam na myśli hip-hop i teatr. Nakręciłam ten film w duchu wspaniałych nowojorskich twórców, jednak z rzadko dostrzeganej perspektywy. Jestem bardzo dumna z utalentowanych artystów, w dużej części z Nowego Jorku, którzy pomogli mi zrealizować ten projekt. Cieszy mnie, że film będą mogli oglądać użytkownicy serwisu Netflix na całym świecie.  Mam nadzieję, że uda mi się zainspirować nowe pokolenie filmowców ze WSZYSTKICH części świata. Współpraca z firmą Netflix to czysta przyjemność”.

Notka biograficzna Radhy Blank

Radha Blank (scenariusz/reżyseria/„Radha”) jest artystką, scenarzystką i dumną mieszkanką Nowego Jorku (od urodzenia). Sztukę Blank pod tytułem „SEED”, uhonorowaną nagrodą Helen Merrill, HuffPost uznał za „świeżą, pełną życia i (…) poetycką”. Blank jest autorką scenariuszy do seriali „Imperium” (Fox) i „Ona się doigra” (Netflix). Jej scenariusz do filmu „The 40-Year-Old Version” został w 2017 r. wybrany przez instytut Sundance do programów Directors Lab i Screenwriters Lab. W tym samym roku Blank została uhonorowana za ten film nagrodą fundacji Adrienne Shelly dla kobiet filmowców, a rok później nagrodą Producers Club na festiwalu filmowym w Maryland. W chwilach wolnych od pisania scenariuszy dla sceny i ekranu Radha występuje jako RadhaMUSprime. Jej koncerty hip-hopowe cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, od Nowego Jorku po Norwegię. Magazyn „Variety” właśnie umieścił ją na liście 40 reżyserów, których warto obserwować w 2020 r. „The 40-Year-Old Version” to pełnometrażowy debiut reżyserski Radhy.


Polecamy również

Netflix Polska: Premiery i aktualizacje w ofercie – 8 lutego 2020

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 8 lutego 2020

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner