Netflix nabywa prawa do ekranizacji trzech powieści Sarah Dessen, popularnej autorki powieści z listy bestsellerów New York Times

Facebooktwitter

netflix Sarah Dessen-top
Netflix nabywa prawa do ekranizacji trzech powieści napisanych przez Sarah Dessen, popularną autorkę powieści z listy bestsellerów New York Timesa.

W przededniu wydania książki „The Rest of the Story” (4 czerwca 2019 r.; wydawnictwo Balzer + Bray, marka należąca do HarperCollins Children’s Books) napisanej przez Sarah Dessen, niezwykle popularną autorkę powieści z listy bestsellerów New York Timesa, firma Netflix nabywa prawa do ekranizacji jej trzech innych powieści: „Along for the Ride” (polskie wydanie: „Bezsenność we dwoje”, Nasza Księgarnia, 2010), „This Lullaby” („Kołysanka”, HarperCollins Polska, 2016) oraz „Once and for All” („Raz na zawsze”, HarperCollins Polska, 2017).

Dessen to jedna z najpopularniejszych autorek powieści młodzieżowych z gatunku beletrystyki realistycznej.

Za produkcję będą odpowiadać Bryan Unkeless i Eric Newman ze Screen Arcade, a za produkcję wykonawczą — Alyssa Rodrigues.

Pierwszym tytułem, który zostanie przeniesiony na ekran, będzie „Bezsenność we dwoje” — powieść, która znalazła się na liście bestsellerów New York Timesa i zdobyła nagrodę Goodreads Choice za najlepszą beletrystykę młodzieżową.

Bezsenność we dwoje

Auden nie pamięta już, kiedy ostatnio udało jej się wyspać. Na pewno nie od czasu rozwodu rodziców, albo może raczej od kiedy zaczęli się kłócić. Teraz ma wreszcie okazję, by spędzić beztroskie wakacje ze swoim tatą i jego nową rodziną w uroczym nadmorskim miasteczku, w którym mieszkają. Praca w butiku odzieżowym wprowadza Auden w świat dziewczyn: ich rozmów, przyjaźni i miłości. Dotąd nie miała na to czasu, ponieważ desperacko próbowała sprostać wysokim wymaganiom swojej matki. W nowym miejscu Auden poznaje Eliego, intrygującego samotnika cierpiącego, tak jak ona, na bezsenność, który zostaje jej nocnym przewodnikiem po mieście. W charakterystycznym dla siebie, doskonałym stylu, Sarah Dessen opisuje historię dwóch samotnych serc, które uczą się być razem.

Kołysanka

Kolejny bestseller z listy New York Timesa. Ta dziewczyna wszystko ma przemyślane. Ale czy na pewno? Jeśli chodzi o związki, Remy ma całą listę zasad. Nie angażować się za bardzo. Nie pozwolić mu złamać sobie serca. I nigdy, przenigdy nie umawiać się z muzykiem. Ale wtedy Remy poznaje Dextera i dotychczasowe zasady idą w zapomnienie. Czyżby wreszcie zaczynała rozumieć, o czym są te wszystkie piosenki o miłości?

Raz na zawsze

Po latach spędzonych w towarzystwie zestresowanych panien młodych i nieuprzejmych gości weselnych konsultantka ślubna Louna ma sceptyczne podejście do związków i w ostatnie wakacje przed rozpoczęciem college’u chce pozostać singielką. Na szczęście grafik pełen kolejnych ślubów jest świetną wymówką do unikania okazji do poznania kogokolwiek. Wszystko zmienia się, gdy wyjątkowo wymagająca uroczystość zmusza ją do zatrudnienia Ambrose’a, brata panny młodej.

Informacje o Sarah Dessen:

Sarah Dessen to najpopularniejsza autorka bestsellerów z listy New York Timesa. Napisała kilkanaście powieści dla młodzieży, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i zostały obsypane licznymi nagrodami. Jej najnowsza książka „The Rest of the Story” (data wydania: 4 czerwca 2019 r.; wydawnictwo Balzer + Bray, marka należąca do HarperCollins Children’s Books) opowiada o Emmie Saylor, dziewczynie o wielkim sercu, która odnawia więzi ze swoją rodziną, którą ostatnio widziała jeszcze w dzieciństwie, i zakochuje się, a wszystko to dzieje się w ciągu jednych magicznych wakacji. Książki Dessen wydano w ponad trzydziestu krajach, gdzie sprzedały się w milionach egzemplarzy. W 2017 roku Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy uhonorowało ją nagrodą Margaret A. Edwards za wyjątkowy wkład w rozwój literatury młodzieżowej za powieści: „Keeping the Moon”, „Dreamland”, „This Lullaby” („Kołysanka”), „The Truth about Forever”, „Just Listen” („Posłuchaj mnie”), „Lock and Key” („Zamek i klucz”), „Along for the Ride” („Bezsenność we dwoje”), „What Happened to Goodbye”, „The Moon and More” („Gwiazdka z nieba i jeszcze więcej”), „Saint Anything” („Coś świętego”) oraz „Once and for All” („Raz na zawsze”). Dessen pochodzi z Karoliny Północnej, a obecnie mieszka ze swoją rodziną w Chapel Hill.


Czytaj również:

Netflix: Nowy zwiastun drugiego sezonu serialu „DARK”

Serial HBO „Wielkie kłamstewka” powróci z drugim sezonem już 10 czerwca 2019r. w HBO i HBO GO

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...