Orientalny punkt widzenia – nowe azjatyckie seriale HBO Folklor i Miss Sherlock zadebiutują w HBO GO 1 grudnia 2018r.

Facebooktwitter

HBO GO Grisse_nowy serial HBO Asia
Tej jesieni biblioteka HBO GO wzbogaca się o nowe seriale produkcji HBO Asia. Do dostępnego już serialu Grisse dodane zostaną także Folklor oraz Miss Sherlock.

Dwa nowe azjatyckie seriale HBO to propozycja przede wszystkim dla miłośników kina detektywistycznego oraz horrorów. Premiera obu tytułów odbędzie się w HBO GO już 1 grudnia.

Miss Sherlock to przeniesiona do współczesnego Tokio japońska interpretacja opowieści autorstwa Sir Arthura Conana Doyle’a o Sherlocku Holmesie. Kultowe postaci słynnego detektywa Holmesa oraz jego wiernego przyjaciela doktora Watsona posłużyły twórcom produkcji za wzór przy tworzeniu nowej wersji, w której głównymi bohaterkami są kobiety.

Miss Sherlock_© 2018 HBO ASIA

Miss Sherlock_nowy serial HBO Asia

Dr. Wato Tachibana, zwana też Wato-san jest chirurgiem i właśnie wróciła z misji w Syrii, gdzie pomagała jako lekarz-wolontariusz. Natomiast Sara Shelly Futaba, znana także pod pseudonimem Sherlock, jest ekscentryczną konsultantką dochodzeniową wspierającą policję w rozwiązywaniu ich najtrudniejszych oraz najdziwniejszych spraw. Dzięki jej nadzwyczajnym zdolnościom obserwacji i wyciągania trafnych wniosków niezwykły kobiecy duet rozwiązuje jedną zagadkę po drugiej.

Miss Sherlock_nowy serial HBO Asia

Miss Sherlock_nowy serial HBO Asia

W głównych rolach występują: Yûko Takeuchi (Dog in a Sidecar, Flashforward) jako tytułowa detektyw Sherlock oraz Shihori Kanjiya (Chiritotechin, Kuchizuke) w roli jej partnerki pomagającej rozwikłać kryminalne zagadki – Dr. Wato Tachibana. Obok nich pojawią się także: Ken’ichi Takitô, Tomoya Nakamura, Ran Itô. Za reżyserię odpowiada Jun’ichi Mori. Serial jest koprodukcją HBO Asia oraz HULU i liczy osiem odcinków.  

Serial Folklor (Folklore) to antologia horroru składająca się z sześciu godzinnych, niezależnych od siebie opowieści inspirowanych mitami głęboko zakorzenionymi w azjatyckiej tradycji. Każda z historii pochodzi z innego kraju i oparta jest na lokalnych wierzeniach oraz związanym z nimi folklorze przedstawiającym różne nadprzyrodzone postacie i okultystyczne praktyki. Fabuła każdego odcinka osadzona jest kolejno w: Indonezji, Japonii, Singapurze, Tajlandii, Malezji oraz Korei.

Folklor_nowy serial HBO Asia

Twórcy produkcji podejmują próbę uwspółcześnienia gatunku, jakim jest horror azjatycki, nie wytracając przy tym cech charakterystycznych dla poszczególnych krajów i uwypuklając zarazem motywy, które są wspólne dla całego kontynentu. Każdy z odcinków kręcony był w języku oraz kraju, którego mitologię zgłębia. Za reżyserię poszczególnych części tej antologii odpowiadają kolejno: Joko Anwar – Indonezja, Takumi Saitoh – Japonia, Eric Khoo – Singapur, Pen-Ek Ratanaruang – Tajlandia, Yuhang Ho – Malezja, Sang-Woo Lee – Korea Południowa.

Folklor_nowy serial HBO Asia

Folklor_nowy serial HBO Asia

Premiera obu seriali produkcji azjatyckiego HBO Folklor oraz Miss Sherlock zaplanowana została na 1 grudnia 2018r. w HBO GO.

Widzowie, którzy wcześniej chcieliby zobaczyć na dużym ekranie dwa odcinki jednej z tych produkcji będą mieli taką możliwość już 16 listopada. Podczas „Azjatyckiej Nocy Grozy” w ramach 12. azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków w Warszawie pokazane zostaną dwa odcinki serialu Folklor.

Oba seriale wzbogacą bibliotekę HBO GO, w której już znajduje się pierwsza produkcja HBO Asia – serial Grisse. Jest to historia osadzona w epoce kolonialnej opowiadająca o grupie buntowników, którzy postanowili przeciwstawić się tyranowi. Produkcja dostępna jest w HBO GO od 5 listopada. Co poniedziałek do serwisu dodawany jest nowy odcinek. Serial składa się z ośmiu odcinków.

Grisse_nowy serial HBO Asia

 

HBO (HOME BOX OFFICE) to płatna telewizja, która powstała w 1972 roku w Stanach Zjednoczonych jako część koncernu Time Warner Entertainment Company LP. HBO w Polsce jest częścią HBO Europe (HBO EU). W Polsce HBO rozpoczęło swoją działalność 17 września 1996 roku. W Polsce HBO oferuje pakiet kodowanych kanałów filmowych: HBO, HBO2 i HBO3, a także Cinemax i Cinemax2, oraz serwisy HBO OD i HBO GO. Kanały są dostępne w większości sieci kablowych, IPTV, na dwóch platformach cyfrowych: Cyfrowy Polsat i NC+, oraz przed operatorów GSM: Plus i Play, a HBO GO również przez stronę internetową hbogo.pl. HBO GO to internetowy serwis wideo na żądanie, który gwarantuje dostęp do biblioteki około 800 filmów i ponad 200 seriali. Oferta programowa kanałów i serwisów obejmuje najnowsze hollywoodzkie produkcje filmowe, kultowe seriale, kontrowersyjne dokumenty, programy rozrywkowe własnej produkcji oraz koncerty. Programy dostępne są w polskiej wersji językowej z możliwością wybrania lektora, napisów lub wersji oryginalnej. Więcej na www.hbo.pl


Czytaj również: 

Netflix Polska: Premiery filmowe i serialowe, aktualizacje w ofercie, serial usunięty (16.11.2018)

Ucho Prezesa powraca – czwarty sezon debiutuje dziś w Showmax

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner