Premiera filmowe w ofercie HBO GO Polska – „Star Trek” i „W Ciemność: Star Trek”

Facebooktwitter

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na kwiecień 2020r. swoją premierę w ofercie mają dziś 3 nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

W ciemność. Star Trek / STAR TREK INTO DARKNESS (2013) | film, science fiction, akcja | 127m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.7/10

Kapitan Kirk (Chris Pine) i jego podwładni zostają wysłani na odległą planetę z misją obserwacyjną. Na miejscu okazuje się, że aby pomóc tubylcom i ocalić będącego w niebezpieczeństwie komandora Spocka (Zachary Quinto), muszą złamać regulamin. Jest to powodem degradacji kapitana Kirka. Tymczasem w Londynie dochodzi do nieoczekiwanego ataku na dowództwo Federacji. Kapitan Kirk stara się o ułaskawienie, by wraz z załogą udać się w pościg za niebezpiecznym Khanem (Benedict Cumberbatch), agentem Gwiezdnej Floty. Tropy prowadzą do krainy ciemności, w której lojalność załogi zostanie wystawiona na próbę.Kinowa wersja kultowego serialu o przygodach załogi międzyplanetarnego statku USS Enterprise, a zarazem sequel filmu Star Trek z 2009 roku, to nie tylko pierwszorzędna rozrywka, ale i okazja do spotkania z ulubionymi bohaterami – kapitanem Kirkiem czy komandorem Spockiem. Obraz wyróżnia się świetnymi efektami specjalnymi (nominacja do Oscara) i trzymającą w napięciu intrygą. Nie brakuje w nim zaskakujących zwrotów akcji. Do atutów produkcji zalicza się też doborowa obsada. Na ekranie zobaczymy m.in. Chrisa Pine’a (Star Trek, Niepowstrzymany), Zachary’ego Quinto (serial Herosi, Chciwość) czy nominowanego do Oscara Benedicta Cumberbatcha (Gra tajemnic, serial Sherlock), który wcielił się sugestywnie w rolę czarnego charakteru. Film został wyreżyserowany przez znanego twórcę kina fantastycznego, J. J. Abramsa (serial Zagubieni, Star Trek).

Reżyseria: J.j. Abrams
Obsada: Zachary Quinto, Zoe Saldana, Chris Pine, Karl Urban, Simon Pegg
Kraj: USA


Star Trek (2009) | film, przygodowy, science fiction | 122m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.9/10

Charyzmatyczny i żądny wrażeń James Kirk (Chris Pine) oraz logiczny do bólu Spock (Zachary Quinto) są młodymi rekrutami i zarazem członkami gwiezdnej floty, którzy wyruszają w pierwszy rejs na pokładzie nowoczesnego statku kosmicznego U.S.S. Enterprise. Podczas pełnej przygód wyprawy spotykają na swojej drodze zepsutego do szpiku kości Nero (Eric Bana), który zaślepiony jest chęcią zemsty. Jego nieodpowiedzialne działania rodzą zagrożenie dla całej ludzkości. James i Spock muszą go powstrzymać, zanim będzie za późno. Fascynująca opowieść o początkach załogi statku kosmicznego USS Enterprise. Zrealizowany z rozmachem obraz w reżyserii wizjonera współczesnego kina J.J. Abramsa (serial Zagubieni, Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy) porywa bez reszty, zabierając widzów do niezwykłego świata, w którym toczy się walka dobra ze złem. Obraz ma wartkie tempo i zachwyca świeżym humorem. Jego atutem są także wyróżniona Oscarem charakteryzacja oraz nominowane do Nagrody Akademii efekty specjalne. W głównych rolach występują m.in. Chris Pine (Wonder Woman), Zachary Quinto (W ciemność. Star Trek), Simon Pegg (To już jest koniec) oraz Eric Bana (Troja). Produkcja zarobiła blisko 400 mln dolarów na całym świecie.

Reżyseria: J.j. Abrams
Obsada: Leonard Nimoy, Bruce Greenwood, Chris Pine, Zachary Quinto, Eric Bana
Kraj: USA


Moi bracia / MY BROTHERS (2018) | film, dramat | 100m | 12+ | polskie napisy i lektor

Eddy (Thomas Guerry) i Rocco (David Arribe) są braćmi. Czasy ich chwały na scenie przypadły na końcówkę lat dziewięćdziesiątych XX wieku, kiedy grali indie rocka. Dekadę później mieszkają na małej wyspie i zajmują się prowadzeniem lokalnej orkiestry marszowej. Ich relacja nie należy do najłatwiejszych. Pewnego wieczoru do ich życia niespodziewanie powraca ich siostra Lola (Sophie Davout). Czy dzięki niej bracia zdołają na nowo znaleźć wspólny język?Kameralny dramat Bertranda Guerry’ego (krótki metraż Joyeux anniversaire mamie!) pokazujący siłę i dynamikę braterskiej relacji. Obraz portretuje cierpienie i niemożność porozumienia się bliskich sobie osób. Odtwórcami głównych ról są David Arribe (krótki metraż L’Esclave de Magellan) oraz Thomas Guerry. Obok nich w świeżej i młodej obsadzie znaleźli się Sacha Guerry, Guillemine Boulte oraz Sophie Davout, która jest również autorką scenariusza.

Reżyseria: Bertrand Guerry
Obsada: David Arribe, Thomas Guerry, Sacha Guerry, Guillemine Boulte, Sophie Davout
Kraj: Francja

#zostanwdomu


Polecamy również

Premiera filmu „Tylko” w ofercie HBO GO Polska

Premiera filmowe i serialowe w ofercie Netfllix Polska – Dom z papieru: Globalny fenomen

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner