Premiera serialu “SPY/MASTER” w ofercie HBO Max

Facebooktwitter

HBO Max seriale

Dziś premiera nowej produkcji Max Original “SPY/MASTER” w ofercie HBO Max.

Na platformie można zobaczyć już dwa pierwsze odcinki serialu. Twórcami szpiegowskiego SPY/MASTER składającego się z sześciu odcinków są Adina Sădeanu i Kirsten Peters. W roli głównej występuje Alec Secăreanu. Twórcą muzyki do serialu jest polski artysta Łukasz Targosz.

Akcja serialu “SPY/MASTER” rozgrywa się w czasie zimnej wojny i obejmuje tydzień z życia fikcyjnego bohatera Victora Godeanu (w tej roli Secăreanu znany z “God’s Own Country,” “Ammonite,” “Happy Valley”), prawej ręki i bliskiego doradcy rumuńskiego dyktatora Nicolae Ceaușescu. Godeanu to również tajny agent KGB, który musi uciec z Rumunii, zanim zostanie zdemaskowany. Ma tylko jedną szansę, by pod pretekstem dyplomatycznej podróży do Niemiec wyjechać z kraju i udać się dalej, aż do Stanów Zjednoczonych. Pomagać mu będą tajna agentka Stasi (w tej roli Svenja Jung “Doutschland89”) oraz młody agent CIA (Parker Sawyers znany z “Southside with You”). Godeanu musi wymknąc się KGB i szpiegom z własnego kraju, mając w pamięci, że  zdemaskowanie naraża jego bliskich na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Twórcami i scenarzystami serialu są Adina Sădeanu i Kirsten Peters. Za reżyserię odpowiada Christopher Smith (“Temple,” “Alex Rider”), za zdjęcia Ben Wheeler BSC (“The Tourist,” “The Baby”) i Ádám Fillenz HCA (“Hier,” “Battle: Freestyle”). Producenci wykonawczy HBO Max to Antony Root i Johnathan Young, producentka kreatywna to Ioanina Pavel. Producent wykonawcza z ramienia Warner TV Series: Anke Greifeneder. Producentki serialu są Viktória Petrányi i Judit Sós z Proton Cinema oraz Tudor Reu z Mobra Films dla HBO Max.

HBO Max seriale

Muzykę do serialu SPY/MASTER stworzył Łukasz Targosz, jeden z najpopularniejszych i najwybitniejszych polskich kompozytorów filmowych swojego pokolenia. To autor muzyki do blisko 80 projektów filmowych i telewizyjnych, w tym do największych polskich hitów kinowych, a także do międzynarodowych koprodukcji.

Łukasz jest laureatem Fryderyka 2021 za album z muzyką do 3 sezonu serialu HBO „Wataha”. W marcu 2015 roku został wyróżniony prestiżową nagrodą MocArt radia RMF Classic za ścieżkę dźwiękową do 1 sezonu tego samego serialu. Pod koniec 2017 roku ze swoją muzyką do filmu animowanego „Magiczna zima Muminków” znalazł się na „krótkiej liście” Akademii z szansą na nominację do Oscara. W 2018 roku nominowany do nagrody Polskiej Akademii Filmowej ORZEŁ, także za muzykę do „Magicznej zimy Muminków”.


 

Polecamy również

Z okazji kinowej premiery filmu „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” cała kolekcja filmów z serii „Indiana Jones” już od 31 maja będzie dostępna w ofercie Disney+

Tyler Rake 2 – zwiastun hitowego filmu Netflix

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner