Premiera w ofercie HBO GO Polska (23.04.2019)

Facebooktwitter

hbo go Gentleman Jack S1
Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na kwiecień 2019r. swoją premierę w ofercie ma dziś nowy serial:

Gentleman Jack (2019) | serial, dramat, historyczny | 12+ | polskie napisy i lektor

Historia charyzmatycznej właścicielki ziemskiej, która zasłynęła swoim pamiętnikiem dokumentującym jej homoseksualny związek, liczne podróże i próby odnowienia rodzinnego domu.

W roku 1832, po latach egzotycznych podróży i wspinania się po drabinie społecznej, Anne Lister (Suranne Jones) powraca do miasta Halifax, w hrabstwie West Yorkshire. Kobieta jest zdeterminowana, aby przywrócić dawną świetność swojej posiadłości Shibden Hall. Aby to zrobić, musi otworzyć ponownie kopalnie węgla i zaaranżować sobie dobre małżeństwo. Ubrana od stóp do głów na czarno, charyzmatyczna i uparta Anne nie zamierza jednak wychodzić za mąż za mężczyznę. W zgodzie ze swoją naturą postanawia wziąć ślub z kobietą. Nie może być to jednak zwykła niewiasta. Jej wybranka musi być nieziemsko bogata.

Serial HBO przedstawiający historię Anne Lister, dobrze sytuowanej właścicielki ziemskiej z Yorkshire. Kobieta zasłynęła swoim składającym się z czterech milionów słów pamiętnikiem, który dokumentował jej lesbijski związek, podróże i wysiłki, aby przywrócić świetność domowi jej przodków. W jej roli występuje perfekcyjna Suranne Jones (miniserial Targowisko próżności). W produkcji grają również m.in. Joe Armstrong (Czas mroku), Jessica Baglow (Apostasy) oraz Amelia Bullmore (serial Sherlock).

Obsada: Suranne Jones , Gemma Whelan , Timothy West , Gemma Jones , Sophie Rundle

S1O1 – Odcinek 1 – 57m

hbo go gentleman jack S1E1

Serial HBO Gentleman Jack, którego pomysłodawczynią, scenarzystką i reżyserką jest Sally Wainwright (Happy Valley, Last Tango in Halifax), opowiada o relacjach Lister z członkami jej rodziny, służbą, lokatorami, konkurentami z branży i najważniejszą w jej życiu osobą – przyszłą żoną. Historia, która jest oparta na prawdziwych wydarzeniach, jest kroniką życia Anne Lister – w jej roli zobaczymy Suranne Jones (Doktor Foster, Save Me) – opisaną w czterech milionach słów w prowadzonych przez nią pamiętnikach. Jej zapiski, zaszyfrowane stworzonym przez nią kodem, który niedawno został odczytany, opisują najbardziej intymne szczegóły jej życia.

Premiera serialu HBO Gentleman Jack zaplanowana została na wtorek 23 kwietnia w HBO i HBO GO, dzień po amerykańskiej premierze. W HBO GO serial dostępny będzie od rana, a w HBO jego emisja została zaplanowana na godz. 20.10. Premiery kolejnych odcinków odbywać się będą co tydzień we wtorki. Serial liczyć będzie osiem odcinków.


Czytaj również:

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska (23.04.2019)

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska (22.04.2019)

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...