Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 5 lipiec 2019

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na lipiec 2019r. swoją premierę w ofercie mają dziś nowe filmy:

Jeff wraca do domu / JEFF, WHO LIVES AT HOME (2011) | film, komedia, dramat | 12+ | 80m | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.5/10

Jeff (Jason Segal) nie należy do osób przedsiębiorczych. Nigdzie nie pracuje i chociaż ma już 30 lat, nadal mieszka z matką (Susan Sarandon). Jego głównym zajęciem jest palenie trawki i rozmyślanie o życiu. Ciągle też ogląda Znaki M. Nighta Shyamalana, szukając w filmie klucza do zrozumienia swojego losu. Jego bratu (Ed Helms) także nie wiedzie się najlepiej. Mężczyzna przeżywa kryzys wieku średniego i nie potrafi odnaleźć się w małżeństwie. Obaj muszą zmierzyć się ze swoimi lękami, a katalizatorem zmian jest tajemniczy telefon, który odbiera Jeff. Tymczasem okazuje się, że ich matka ma cichego wielbiciela. Bezpretensjonalna komedia o trzydziestoletnim nieudaczniku, który próbuje odkryć sens życia. Utrzymany w słodko-gorzkim klimacie film jest autorskim dziełem utalentowanych braci Duplassów, związanych z nurtem kina niezależnego; twórców obrazów The Puffy Chair, Cyrus, The Do-Deca-Pentathlon. W rolach głównych występują: znany z serialu Jak poznałem waszą matkę Jason Segel, gwiazda cyklu Kac Vegas Ed Helms, Judy Greer (Dziś 13, jutro 30, Spadkobiercy) oraz zdobywczyni Oscara Susan Sarandon (Przed egzekucją, Nostalgia anioła). Wśród zalet filmu krytycy wymieniali m.in. wiarygodne postacie, ciepły humor, niewymuszone dialogi oraz inspirujące przesłanie. Obraz, do którego zdjęcia powstały w malowniczym Nowym Orleanie, otrzymał nominację do nagrody Spectrum na Amerykańskim Festiwalu Filmowym.

Reżyseria: Jay Duplass, Mark Duplass
Obsada: Rae Dawn Chong, Judy Greer, Jason Segel, Ed Helms, Susan Sarandon
Kraj: USA

Film ten wcześniej gościł już w ofercie HBO GO Polska, a dziś do niej powrócił.

Jeff wraca do domu – zwiastun

Opis dystrybutora: Nieudacznik Jeff pragnie zmienić swoje życie. Czeka na znaki, które pomogą mu odnaleźć właściwą drogę.

Jeff (Jason Segal) nie należy do osób przedsiębiorczych. Nigdzie nie pracuje i chociaż ma już 30 lat, nadal mieszka z matką (Susan Sarandon). Jego głównym zajęciem jest palenie trawki i rozmyślanie o życiu. Ciągle też ogląda Znaki M. Nighta Shyamalana, szukając w filmie klucza do zrozumienia swojego losu. Jego bratu (Ed Helms) także nie wiedzie się najlepiej. Mężczyzna przeżywa kryzys wieku średniego i nie potrafi odnaleźć się w małżeństwie. Obaj muszą zmierzyć się ze swoimi lękami, a katalizatorem zmian jest tajemniczy telefon, który odbiera Jeff. Tymczasem okazuje się, że ich matka ma cichego wielbiciela. Bezpretensjonalna komedia o trzydziestoletnim nieudaczniku, który próbuje odkryć sens życia. Utrzymany w słodko-gorzkim klimacie film jest autorskim dziełem utalentowanych braci Duplassów, związanych z nurtem kina niezależnego; twórców obrazów The Puffy Chair, Cyrus, The Do-Deca-Pentathlon. W rolach głównych występują: znany z serialu Jak poznałem waszą matkę Jason Segel, gwiazda cyklu Kac Vegas Ed Helms, Judy Greer (Dziś 13, jutro 30, Spadkobiercy) oraz zdobywczyni Oscara Susan Sarandon (Przed egzekucją, Nostalgia anioła). Wśród zalet filmu krytycy wymieniali m.in. wiarygodne postacie, ciepły humor, niewymuszone dialogi oraz inspirujące przesłanie. Obraz, do którego zdjęcia powstały w malowniczym Nowym Orleanie, otrzymał nominację do nagrody Spectrum na Amerykańskim Festiwalu Filmowym.Klub kanibali / THE CANNIBAL CLUB (AKA. O CLUBE DOS CANIBAIS) (2018) | film, komedia, horror | 18+ | 77m | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.1/10

Gilda (Ana Luiza Rios) i Otavio (Tavinho Teixeira) są zamożnym brazylijskim małżeństwem, które korzysta z życia. Para mieszka w okazałej willi z basenem i prywatną plażą u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego. Małżeństwo ma jednak swoje tajemnice. Regularnie bierze udział w spotkaniach tajnego klubu, skupiającego miejscową śmietankę towarzyską, wpływowych polityków i biznesmenów. Jego członkowie uprawiają wyuzdany seks i jedzą podawane na różne sposoby ludzkie mięso… Mroczna komedia opowiadająca o klubie kanibali w reżyserii Guto Parente (Skowyt harmonijki). Oryginalna fabuła z dreszczykiem to bez wątpienia najmocniejszy element obrazu. W obsadzie znaleźli się Tavinho Teixeira (Aquarius), Ana Luiza Rios (A Era de Ouro), Pedro Domingues oraz Zé Maria (miniserial Os Experientes). Produkcja była pokazywana na wielu imprezach filmowych – w tym na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Reżyseria: Guto Parente
Obsada: Rodrigo Fernandes, Zé Maria, Pedro Domingues, Ana Luiza Rios, Tavinho Teixeira
Kraj: Brazylia

Klub kanibali – zwiastunSir (2018) | film, dramat, romantyczny | 12+ | 95m | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.2/10

Młoda wdowa Ratna (Tillotama Shome) opuszcza swoją rodzinną wioskę i jedzie do Bombaju. Na miejscu zostaje pomocą domową u majętnego Ashwina (Vivek Gomber). Mężczyzna przeżywa bardzo trudny okres. Doświadczył zdrady narzeczonej, został też zmuszony przez rodzinę do powrotu ze Stanów Zjednoczonych do domu. Ratna i jej pracodawca zaczynają coraz częściej rozmawiać i z dnia na dzień ich relacja staje się coraz bardziej intymna. Debiut filmowy Roheny Gery, który opowiada o dwójce zagubionych ludzi należących do dwóch różnych światów. Obraz jest pełną subtelności opowieścią o stosunkach klasowych w świecie pełnym ograniczeń i sprzeczności. Odtwórcami głównych ról są Tillotama Shome (Monsunowe wesele), Vivek Gomber (Listy Matki Teresy), Geetanjali Kulkarni (Proces), Rahul Vohra (Kamasutra) oraz Divya Seth Shah. Produkcja została wyróżniona Nagrodą Specjalną na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Reżyseria: Rohena Gera, Rohena Gera
Obsada: Rahul Vohra, Rahul Vohra, Ahmareen Anjum, Divya Seth Shah, Geetanjali Kulkarni, Vivek Gomber, Tillotama Shome
Kraj: Indie


Czytaj również:

Netflix: Dracula – pierwsze zdjęcia z serialu

Premiery w ofercie HBO GO Polska – 4 lipiec 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner