Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 11 marca

Facebooktwitter

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na marzec 2020r. swoją premierę w ofercie mają dziś dwa nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Trojanki / WOMEN OF TROY (2020) | film dokumentalny | 60m | 15+ | polskie napisy i lektor

Dokument HBO prezentuje karierę dowodzonego przez Cheryl Miller zespołu USC Trojans z Uniwersytetu Południowej Kalifornii i jego wpływ na rozwój kobiecej koszykówki. Niezwykła umiejętność zawodniczek do pokonywania przeciwności losu na boisku i poza nim sprawiła, że udało im się zdobyć bardzo wysoką pozycję w kraju. Kobiety zdobyły dwa tytuły krajowe i stały się pierwszą kobiecą drużyną, która odwiedziła Biały Dom za czasów Ronalda Reagana. Film zawiera wywiady z wszechstronnymi zawodniczkami: Cheryl Miller, Cynthią Cooper, Paulą i Pam McGee, Juliette Robinson, Rhondą Windham oraz trenerką Lindą Sharp. Autorzy produkcji przypominają walkę zespołu z Louisiana Tech podczas mistrzostw kraju w 1983 roku. Dokument pokazuje, jak ten istotny moment w historii sportu wpłynął na życie ich i przyszłych pokoleń.

Reżyseria: Alison Ellwood
Kraj: USA


Głos / THE SOUNDING (2017) | film, dramat | 89m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.2/10

Liv (Catherine Eaton) jest niemową, która została wychowana przez dziadka na małej wyspie. Kiedy starzejący się Lionel (Harris Yulin) odkrywa, że umiera, prosi swojego byłego podopiecznego, neurologa Michaela (Teddy Sears), o pomoc i opiekę nad kobietą. Pewnego dnia Liv bierze do ręki książkę z dziełami Szekspira i niespodziewanie zaczyna czytać. Za sprawą różnych zdarzeń trafia na obserwację do szpitala psychiatrycznego. Na miejscu robi się bardzo agresywna i istnieje obawa, że będzie musiała spędzić życie w ośrodku zamkniętym.Mocny dramat pokazujący silny kobiecy głos. Bezkompromisowa reżyserka Catherine Eaton kreśli intrygującą i złożoną psychologicznie jednostkę, która próbuje przeciwstawić się powszechnie obowiązującym regułom i znaleźć swoje miejsce w świecie. Sama wciela się też w postać zbuntowanej bohaterki. Obraz przyniósł jej wiele nagród – w tym Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym na Brooklynie. W obsadzie znaleźli się również Teddy Sears (serial Masters of Sex), nominowany do nagrody Emmy Harris Yulin (serial Frasier), Frankie Faison (Książe w Nowym Jorku) a także Erin Darke (Wspaniała pani Maisel).

Reżyseria: Catherine Eaton
Obsada: Teddy Sears, Catherine Eaton, Harris Yulin, Frankie Faison, Betsy Aidem, Erin Darke
Kraj: USA


Polecamy również

Westworld – wyróżniony Emmy® serial HBO powraca z trzecim sezonem już 16 marca w HBO i HBO GO – mamy nowe zdjęcia i opisy odcinków

Kto tu jest winny? | Oficjalny zwiastun nowego filmu od Netflix Polska

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner