Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 2 września 2019

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na wrzesień 2019r. swoją premierę w ofercie mają dziś dwa nowe filmy.

Jak dama / LADY LIKE (2018) | film, komedia, romantyczny | 79m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 5.7/10

Allie (Stephanie Simbari) jest jednocześnie wygadaną, zabawną i piekielnie zdolną introwertyczką. Dziewczyna studiuje na jednym z prestiżowych amerykańskich uniwersytetów, nie może się jednak na nim odnaleźć. Uwielbia ukrywać się w swoim pokoju ubrana w dres, z jedzeniem „na wynos” i oglądać filmy. Kiedy jednak jej najlepsza przyjaciółka Kort (Allie Gallerani) zaczyna spotykać się z chłopakiem z wymiany studenckiej, Allie postanawia zacząć korzystać z życia. Robi to jednak w bardzo topornym stylu. Lekka komedia o wchodzeniu w dorosłość, która eksploruje znaczenie bycia kobietą. Reżyser Brent Craft (scenariusz: BitCoin) bawi się stylem, pokazując zmagania z rzeczywistością dorastającej dziewczyny. Ciekawe role w filmie tworzą Stephanie Simbari (Uprowadzona 3), Allie Gallerani (Profesor Marston i Wonder Women), Beverly D’Angelo (Więzień nienawiści), Zak Steiner (serial Prawo i porządek: sekcja specjalna) oraz Olivia Luccardi (Zakładnik z Wall Street).

Reżyseria: Brent Craft
Obsada: Stephanie Simbari, Allie Gallerani, Beverly D’angelo, Zak Steiner, Olivia Luccardi
Kraj USA


Pojedynek / THE DUELLISTS (1977) | film, dramat, historyczny | 96m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.4/10

Początek XIX wieku, Napoleon Bonaparte przyjmuje tytuł władcy Francji, a jego wojsko zostaje postawione w stan gotowości. Porucznik Armand d’Hubert (Keith Carradine) wyjeżdża na misję. Jego zadaniem jest odnalezienie porucznika Gabriela Feraud (Harvey Keitel) i poinformowanie go, że z nakazu przełożonych ma zostać osadzony w areszcie domowym. Awanturniczy Feraud uważa zachowanie d’Huberta za zniewagę i wyzywa go na pojedynek. Okrzyknięta przez wielu arcydziełem, epicka opowieść z czasów wojen napoleońskich to pełnometrażowy debiut reżyserski trzykrotnie nominowanego do Oscara Ridleya Scotta (Gladiator, Helikopter w ogniu). Rewelacyjny obraz na motywach tak samo zatytułowanego opowiadania Josepha Conrada (opartego na prawdziwej historii dwóch francuskich oficerów) w hipnotyzujący sposób mówi o obsesji, sile honoru oraz walce do upadłego. W głównych rolach doskonale odnaleźli się Keith Carradine (Nashville, serial HBO Deadwood) i Harvey Keitel (Bugsy, Fortepian). Sugestywny klimat budują mistrzowskie, inspirowane XIX-wiecznym malarstwem zdjęcia Franka Tidy’ego (Liberator, Reakcja łańcuchowa), który otrzymał za nie nominację do BAFTY i nagrody przyznawanej przez Towarzystwo Brytyjskich Operatorów. Na MFF w Cannes film zdobył nominację do Złotej Palmy oraz nagrodę dla najlepszego debiutanckiego obrazu.

Reżyseria: Ridley Scott
Obsada: Keith Carradine, Albert Finney, Edward Fox, Harvey Keitel, Cristina Raines
Kraj: GB

Opis dystrybutora: Widowiskowy dramat o pojedynku między dwoma porucznikami, który toczył się przez długie lata trwania wojen napoleońskich. Wybitne kino na motywach opowiadania Josepha Conrada.


Czytaj również:

Premiery filmowe i serialowe w ofercie Netflix Polska – 1 września 2019

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 1 września 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner