Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 8 września 2019

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 4.3]


Kraina wielkiego nieba / WILDLIFE (2018) | film, dramat | 101m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.9/10

Lata sześćdziesiąte XX wieku. Jeanette (Carey Mulligan) i Jerry (Jake Gyllenhaal) tylko z pozoru są szczęśliwym małżeństwem. Mająca syna para mimo przeprowadzki do nowego domu na przedmieściach, nieustannie boryka się z problemami. Kiedy na granicy z Kanadą wybuchają pożary, Jerry wykorzystuje je jako wymówkę do ucieczki z domu i zatrudnia się przy ich gaszeniu. Podczas jego nieobecności zagubiona Jeanette wdaje się w romans… Niezależne kino obyczajowe pokazujące parę na życiowym zakręcie. Znany z Młodości aktor młodego pokolenia – Paul Dano – wciela się tym razem w rolę reżysera i bierze na warsztat skomplikowany temat związków damsko-męskich. Artyście udało się zaprosić do udziału w swoim kameralnym projekcie genialną obsadę. W głównych rolach występują nominowana do Oscara Carey Mulligan (Była sobie dziewczyna), Ed Oxenbould (Kraina wielkiego nieba), nominowany do Oscara za rewelacyjną kreację w filmie Tajemnica Brokeback Mountain Jake Gyllenhaal, Bill Camp (Zniewolony. 12 Years a Slave) oraz Zoe Margaret Colletti (Annie). Produkcja zdobyła trzy nominacje do nagrody Independent Spirit.

Reżyseria: Paul Dano
Obsada: Jake Gyllenhaal, Jr Hatchett, Zoe Margaret Colletti, Carey Mulligan, Ed Oxenbould, Bill Camp
Kraj: USA

Opis dystrybutora: Nominowani do Oscara® Carey Mulligan oraz Jake Gyllenhaal i ich niezwykły aktorski popis w zachwycająco pięknym debiucie Paula Dano. ‚Kraina wielkiego nieba’ na podstawie bestsellerowej powieści ‚Wildlife’ Richarda Forda, laureata Nagrody Pulitzera.

Jeanette i Jerry są tylko z pozoru szczęśliwym małżeństwem. Właśnie przeprowadzili się do domu na przedmieściach, ale w nowym miejscu czekają na nich stare problemy. Jerry po raz kolejny woli uciec, niż zmierzyć się z trudnościami. Kiedy wyjeżdża na kilka miesięcy gasić niebezpieczne pożary lasów, Jeannette zostaje sama z dorastającym synem. Zagubiona kobieta wdaje się w romans, który jednak tylko na chwilę pozwala jej poczuć się dziewczyną, jaką była kiedyś – szaloną, atrakcyjną i pełną życia.


Czytaj również:

Wkrótce w serwisie Netflix: przypomnienia o ulubionych tytułach

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 6-7 września 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Proszę wpisać znaki z obrazka [wielkość ma znaczenie]

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...