Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – “Karel, ja i ty” i “Nie ma nas w domu”

Facebooktwitter

hbo go filmy

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na lipiec 2020r. swoją premierę w ofercie mają dziś dwa nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Karel, ja i ty / KAREL, JA A TY / KAREL, ME AND YOU (2019) | film, komedia obyczajowa | 111 min | 12+

Karel (Miloslav König) i Saša (Jenovéfa Boková) są małżeństwem, które znalazło się w martwym punkcie. W końcu dziewczyna postanawia na jakiś czas wyprowadzić się z domu. Znajduje tymczasowe schronienie w domu Dušana (Bohdan Karásek), starego kumpla, który grał na jej weselu.

Reżyser i scenarzysta Bohdan Karásek w swojej słodko-gorzkiej komedii mówi o życiu uczuciowym współczesnych trzydziestolatków. Film opowiada o serii spotkań, rozmów i krótkich chwil, podczas których bohaterowie analizują łączące ich relacje. Temat przedstawiony jest z kobiecej i męskiej perspektywy. Odtwórcami głównych ról są sam reżyser oraz Jenovéfa Boková (miniserial HBO Gorejący krzew), Miloslav König (Love Songs), Marie Švestková (serial Mordparta), Petra Nesvacilová (Uśmiechy smutnych mężczyzn). Produkcja zdobyła dwie nominacje do Czeskich Lwów.

Reżyseria: Bohdan Karásek
Obsada: Jenovéfa Boková, Miroslav Faderholz, Miloslav König, Marie Švestková, Petra Nesvačilová
Kraj: Czechy


hbo go filmy

Nie ma nas w domu / SORRY WE MISSED YOU (2019) | film, dramat | 97 min | 15+ |
IMDb: 7.6/10

Ricky (Kris Hitchen) i Abby (Debbie Honeywood) mieszkają z dwójką dzieci w Newcastle. Są kochającą się rodziną i troszczą się o siebie nawzajem. Ricky poszukuje swojej drogi zawodowej, podczas gdy Abby z pasją zajmuje się opieką nad starszymi ludźmi. Mimo że ciężko pracują, obydwoje zdają sobie sprawę, że nigdy nie będzie ich stać na własny dom. Pewnego dnia Ricky postanawia wykorzystać daną mu przez los szansę i para decyduje się postawić wszystko na jedną monetę. Abby sprzedaje samochód, aby Ricky mógł kupić nową furgonetkę i zostać niezależnym kierowcą. Niestety nie wszystko idzie zgodnie z ich planem…

Król kina zaangażowanego, dwukrotny zdobywca Złotej Palmy Ken Loach (Ja, Daniel Blake, Wiatr w oczy) po raz kolejny kreśli mocną opowieść o współczesnym systemie pracy i rządzących nim mechanizmów eksploatacyjnych pracowników. Mówi też o rodzinie, która musi się mierzyć z ogromnymi ekonomicznymi wyzwaniami. W głównych rolach występują Kris Hitchen, Debbie Honeywood, Rhys Stone, Katie Proctor, Ross Brewster. Produkcja została wyróżniona Nagrodą Publiczności na MFF w San Sebastian.

Reżyseria: Ken Loach
Obsada: Kris Hitchen, Debbie Honeywood, Rhys Stone, Katie Proctor, Ross Brewster
Kraj: GB


Polecamy również

Aktualizacje w ofercie Netflix Polska – film „Double World”, prawie 20 filmów zostanie usuniętych z początkiem sierpnia 2020

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – kolejne 4 części serii „Gwiezdne wojny” i „Nostalgia anioła”

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner