Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – „Ladykillers, czyli zabójczy kwintet” i „Święty wyścig”

Facebooktwitter

hbo go filmy

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na czerwiec 2020r. swoją premierę w ofercie mają dziś 2 filmy.

Dzisiejsze nowości

Ladykillers, czyli zabójczy kwintet / THE LADYKILLERS (2004) | film, komedia, kryminalny | 100 min | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.2/10

Czterokrotnie nagrodzeni Oscarem bracia Joel i Ethan Coenowie (Fargo, To nie jest kraj dla starych ludzi, Prawdziwe męstwo) znów czerpią inspirację z dawnego kina. Tym razem jest to klasyczna angielska komedia Alexandra Mackendricka, Jak zabić starszą panią?, z niezapomnianą rolą Aleca Guinnessa. Film Coenów jest swobodną i twórczą wersją tamtego przeboju, od oryginału różni się zarówno miejscem akcji (bracia przenoszą ją na amerykańskie Południe), jak i zakończeniem. Stylizowane zdjęcia wielokrotnie nominowanego do Nagrody Akademii Rogera Deakinsa (Fargo, Skyfall), świetna muzyka, zabawne gagi oraz doskonałe role dwukrotnego zdobywcy Oscara Toma Hanksa (Filadelfia, Forrest Gump) i Irmy P. Hall (Przepis na życie, Północ w ogrodzie dobra i zła) składają się na wysokiej klasy rozrywkę. Na MFF w Cannes obraz otrzymał nominację do Złotej Palmy, a Irma P. Hall zdobyła Nagrodę Specjalną Jury. W obsadzie są także Marlon Wayans (Straszny film, Requiem dla snu), J.K. Simmons (serial Podkomisarz Brenda Johnson, Juno), Tzi Ma (Godziny szczytu, Spokojny Amerykanin) i Ryan Hurst (Tytani, serial Synowie anarchii).

Reżyseria: Ethan Coen, Joel Coen
Obsada: Tom Hanks, Irma P. Hall, Marlon Wayans, J.k. Simmons, Tzi Ma
Kraj: USA


hbo go filmy

Święty wyścig / HOLY TOUR (2018) | film, dokumentalny | 70 min | 12+ | polskie napisy i lektor

Co roku grupa francuskich par w kwiecie wieku rozstawia swoje kampery na tym samym pagórkowatym odcinku Tour de France i czeka na przelotne spojrzenia biorących udział w wyścigu rowerzystów. Kamera pokazuje zaangażowanych w liczne, często bardzo zabawne, dyskusje starszych ludzi. Są drobne starcia małżeńskie, codzienne starania, aby znaleźć zasięg i oczekiwanie na zawodników, przy jednoczesnych narzekaniach na zasłaniających im widok innych kibiców. Nie brakuje też pełnych wdzięku codziennych rozważań nad życiem młodych duchem bohaterów przy akompaniamencie Bolero Ravela.

Błyskotliwy kawałek kina dokumentalnego, które udowadnia, że z pozoru nudne wakacje mogą być ekscytujące i radosne. Reżyserii obrazu podjęli się Méryl Fortunat-Rossi (Hydraulik) oraz dwukrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej Valéry Rosier (Dobranoc).

Reżyseria: Méryl Fortunat-Rossi, Valéry Rosier
Kraj: Belgia


Polecamy również

Bezpaństwowcy – zwiastun nowego miniserialu od Netflix Polska

Quiz – nowy miniserial o wielkim przekręcie na milion funtów zadebiutuje w ofercie HBO GO 1 lipca, na antenie HBO od 12 lipca

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner