Premiery i aktualizacje w ofercie HBO GO Polska (03.09.2018)

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2.7]

hbo targowisko proznosci plakat
Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na wrzesień 2018r. swoją premierę w ofercie dziś mają:

pierwszy odcinek 1. sezonu VANITY FAIR / Targowisko próżności (2018) | serial, sezon 1 | dramat, historyczny | 12+ | polskie napisy i lektor

Okres wojen napoleońskich. Młodziutka Becky Sharp (Olivia Cooke) jest niezwykle bystrą i zdeterminowaną córką malarza i francuskiej baletnicy, która ze wszystkich sił pragnie wydostać się z nizin i dostać do śmietanki angielskiego społeczeństwa. Dziewczyna nie zawaha się przed niczym, aby osiągnąć swój cel i spełnić marzenia. Najnowsza adaptacja powieści Williama Makepeace’a Thackeraya o tym samym tytule. Produkcja w reżyserii nominowanego do BAFTY Jamesa Stronga (serial Doctor Who) jest satyrą na angielskie społeczeństwo z początku XIX wieku. W główne role z gracją wcielają się Olivia Cooke (Diabelska plansza Ouija), Tom Bateman (Babskie wakacje), Johnny Flynn (Sils Maria), Martin Clunes (Zakochany Szekspir) oraz Claudia Jessie (serial Line of Duty).

Reżyseria: James Strong
Obsada: Olivia Cooke, Tom Bateman, Johnny Flynn, Martin Clunes, Claudia Jessie

Ekranizacja popularnego dzieła Williama Makepeace’a Thackeraya o młodej Angielce, która śni o awansie do wyższej klasy społecznej.

 

Twórczynią produkcji jest Gwyneth Hughes (Pięć dni. Zniknięcie), a za reżyserię odpowiada nominowany do BAFTY James Strong (serial Doctor Who).

Na antenie HBO serial emitowany będzie od 4 września 2018r.


hbo go War of the Worlds
War of the Worlds / Wojna światów (2005)
| film | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.50/10

Ray Ferrier (Tom Cruise) jest pracownikiem doków, który mieszka w New Jersey. Mężczyzna jest rozwiedziony z Mary Ann (Miranda Otto), a jego relacja z dziećmi – Rachel (Dakota Fanning) oraz Robbiem (Justin Chatwin) – jest dość skomplikowana. Pewnego dnia okazuje się, że Ray musi zająć się synem i córką przez kilka dni. W tym samym czasie na całym świecie mają miejsce niepokojące wydarzenia. Pojawiają się bardzo intensywne burze, którym towarzyszą silne wyładowania elektryczne. W ich mieście niespodziewanie zjawiają się kosmici, a Ferrier musi zrobić wszystko, żeby ocalić dzieci przed niebezpieczeństwem. Widowiskowe dzieło science fiction w reżyserii mistrza gatunku, wielokrotnie nagradzanego Stevena Spielberga (Poszukiwacze zaginionej Arki). Superprodukcja inspirowana jest głośną powieścią H.G. Wellsa o tym samym tytule. Jej scenariusz został jednak bardzo uwspółcześniony. Dostrzec można w nim m.in echa tragedii z 11 września 2001 roku. W rolach głównych bohaterów brawurowo odnajdują się trzykrotnie nominowany do Oscara Tom Cruise (Jerry Maguire), Dakota Fanning (Pajęczyna Charlotty), Miranda Otto (Władca Pierścieni: Powrót króla), Justin Chatwin (Złodziej życia) oraz zdobywca Nagrody Akademii Tim Robbins (Rzeka tajemnic). Produkcja zarobiła blisko 600 mln dolarów na całym świecie. Doczekała się również trzech nominacji do Oscara – w tym w kategorii „najlepsze efekty specjalne”.

Reżyseria: Steven Spielberg
Obsada: Justin Chatwin, Tim Robbins, Dakota Fanning, Miranda Otto, Tom Cruise
Gatunek: Przygodowy, Sci-Fi, Thriller

 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...