Serial HBO Ślepnąc od świateł z nominacją do Orłów 2019

Facebooktwitter

hbo Slepnac od swiatel S1
„Najlepszy filmowy serial fabularny” to kategoria, w której do tegorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej nominowany został serial HBO Ślepnąc od świateł. Produkcja w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego zrealizowana została na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka.

W tym roku do Orłów 2019 nominowana została opowieść o siedmiu dniach z życia kokainowego dilera, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos, a on sam staje w obliczu konieczności dokonania najważniejszych życiowych wyborów i zderzenia się z prawdą o sobie.

Scenariusz serialu HBO Ślepnąc od świateł jest wspólnym dziełem Krzysztofa Skoniecznego i Jakuba Żulczyka. Producentką serialu jest Izabela Łopuch, a operatorem zdjęć Michał Englert. W roli głównej zobaczyć można Kamila Nożyńskiego, któremu towarzyszą: Marta Malikowska, Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Cezary Pazura oraz Janusz Chabior. W 2018 roku produkcja ta była najchętniej oglądanym serialem w serwisie HBO GO w Polsce.

Ślepnąc od świateł HBO

Ślepnąc od świateł HBO

To jednak nie jedyne wyróżnienie dla Ślepnąc od świateł. W miniony weekend wręczone zostały Wdechy 2018, czyli warszawskie nagrody kulturalne magazynu Co Jest Grane 24. Produkcja HBO uhonorowana została trzema nagrodami – Wdechę Publiczności oraz Wdechę przyznawaną przez jury otrzymał serial Ślepnąc od świateł w kategorii Wydarzenie Roku, natomiast Wdechę Publiczności w kategorii Człowiek Roku wręczono Krzysztofowi Skoniecznemu.

Ślepnąc od świateł HBO

Ślepnąc od świateł HBO

Ślepnąc od świateł otrzymało także nominację w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia za rok 2018 w kategorii seriali dostępnych w serwisach VOD (nagroda magazynu Netfilm) oraz nominację do nagród kulturalnych Onetu i miasta Kraków O!Lśnienia 2018 w kategorii serial. Nominację tę, „za doskonałe przełożenie powieści na język filmu oraz stworzenie wyrazistych bohaterów i obrazu współczesnej Warszawy – jednocześnie brutalnego i nasyconego poezją”, otrzymali twórcy produkcji: Krzysztof Skonieczny i Jakub Żulczyk.

Serial Ślepnąc od świateł dostępny jest w serwisie HBO GO.

HBO (HOME BOX OFFICE) to płatna telewizja, która powstała w 1972 roku w Stanach Zjednoczonych jako część koncernu Time Warner Entertainment Company LP. HBO w Polsce jest częścią HBO Europe (HBO EU). W Polsce HBO rozpoczęło swoją działalność 17 września 1996 roku. W Polsce HBO oferuje pakiet kodowanych kanałów filmowych: HBO, HBO2 i HBO3, a także Cinemax i Cinemax2, oraz serwisy HBO OD i HBO GO. Kanały są dostępne w większości sieci kablowych, IPTV, na dwóch platformach cyfrowych: Cyfrowy Polsat i NC+, oraz przed operatorów GSM: Plus i Play, a HBO GO również przez stronę internetową hbogo.pl. HBO GO to internetowy serwis wideo na żądanie, który gwarantuje dostęp do biblioteki około 800 filmów i ponad 250 seriali. Oferta programowa kanałów i serwisów obejmuje najnowsze hollywoodzkie produkcje filmowe, kultowe seriale, kontrowersyjne dokumenty, programy rozrywkowe własnej produkcji oraz koncerty. Programy dostępne są w polskiej wersji językowej z możliwością wybrania lektora, napisów lub wersji oryginalnej. Więcej na www.hbo.pl


Czytaj również:

Nowa animacja z logo serwisu Netflix (słychać sygnał dźwiękowy serwisu Netflix)

Netflix: Larry Charles zaprasza do niebezpiecznego świata komedii – oficjalny zwiastun [HD]

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...