Telewizory z 2019 r. zapewniające najlepszą jakość korzystania z serwisu Netflix

Facebooktwitter

Netflix Recommended TV 2019
Netflix: Kiedy masz wreszcie czas się zrelaksować i obejrzeć coś na Netfliksie, zależy Ci na wygodzie. Dobrze wiemy, co masz na myśli! Jednak szybkie i proste odtwarzanie „Stranger Things” w dużej mierze zależy od Twojego telewizora.

Co roku publikujemy rekomendacje telewizorów smart TV, które zapewniają najlepszą jakość odtwarzanych materiałów i najprostszą obsługę serwisu Netflix (a także innych serwisów oferujących usługi przesyłania strumieniowego). I co roku podnosimy poprzeczkę. W tym roku z przyjemnością polecamy wybrane modele oferowane przez firmy Samsung, Sony i Panasonic zapewniające najwyższą jakość obsługi.

Netflix Recommended TV 2019

Logo „Telewizor polecany przez Netflix” potwierdza, że telewizor przeszedł surowe testy i oferuje wspaniałe parametry pracy oraz zapewnia łatwy dostęp do serwisu Netflix i innych platform. Co to dokładnie oznacza?

 • Logujesz się do serwisu Netflix w zaledwie kilka sekund
 • Łatwo i szybko przełączasz się między różnymi aplikacjami
 • Korzystasz z najnowszej wersji aplikacji Netflix
 • Masz dostęp do wszystkich najnowszych funkcji, dzięki którym korzystanie z serwisu jest jeszcze wygodniejsze

Aby trafić na listę rekomendowanych modeli, telewizory muszą spełniać 5 z 7 kryteriów (wymienionych tutaj).

Największą zmianą wprowadzoną w tym roku jest funkcja, którą nazwaliśmy Aktualizacje na bieżąco. Funkcja ta gwarantuje, że kiedy telewizor jest w stanie czuwania, serwis Netflix działa.

Telewizor co jakiś czas odświeża działający w tle serwis Netflix, dzięki czemu przy najbliższym uruchomieniu serwis od razu działa, a czas reakcji jest zauważalnie szybszy. A tak to wygląda w praktyce:

Powyżej: telewizor bez funkcji Aktualizacje na bieżąco przy wolnym połączeniu internetowym; poniżej: telewizor z funkcją Aktualizacje na bieżąco… błyskawiczne uruchomienie niezależnie od prędkości połączenia

Oto telewizory polecane przez Netflix w 2019 r.:

 • Samsung, serie: Q60R/Q70R/Q80R/Q90R/Q900R, RU8000, The Serif oraz urządzenia The Frame
 • Sony BRAVIA, serie: X85G (XG85) /X90G (XG90) oraz seria A9G (AG9)
 • Panasonic VIERA, serie: GX700/GX800/GX900

Aby uzyskać więcej informacji na temat konkretnych modeli, przejdź do witryny programu telewizorów polecanych przez Netflix. Dostępność poszczególnych modeli polecanych do obsługi serwisu Netflix jest różna w zależności od kraju, nie wszystkie modele są również dostępne w każdym regionie. Testujemy wszystkie telewizory, na których można odtwarzać serwis Netflix i w ciągu roku będziemy przedstawiać nowe rekomendacje w miarę pojawiania się na ryku nowych urządzeń i ich aktualizacji.

Miłego oglądania!

 

Źródło: Materiały prasowe filmy Netflix, Inc.


Tak wyglądały telewizyjne rekomendacje Netflixa w latach poprzednich:

Netflix: Przedstawiamy listę polecanych telewizorów Smart TV na rok 2018

Netflix rekomenduje odbiorniki Smart TV na rok 2017

Netflix rekomenduje odbiorniki Smart TV na rok 2016


Czytaj również:

Oferta Netflix Polska na lipiec 2019 – planowane premiery – oficjalna lista filmów i seriali

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 19 czerwiec 2019

KOMENTARZE:

3 komentarze do “Telewizory z 2019 r. zapewniające najlepszą jakość korzystania z serwisu Netflix

 • 19.06.2019 o 21:29
  Bezpośredni odnośnik

  Treści serwisu NETFLIX mają różne parametry. Powodem są wartości fps w źródle video.
  Filmy zazwyczaj 24 fps. Dokumenty z USA to 30 fps. Produkcje europejskie to 25 fps.
  Nadawca (NETFLIX) powinien tak oflagować materiał by telewizor optymalnie dostosował natywne odświeżanie matrycy do otrzymywanych treści.
  Tak jednak się nie dzieje. W efekcie widzimy na ekranie mikro drgania. Typowa sytuacja gdy 25/50 fps jest wyświetlany na TV odświeżanym 60 Hz.
  Warto więc dodać informację o fps.
  Podam przykład: ANDROID TV BOX Mi BOX S obsługuje NETFLIX 4K. To urządzenie może także wymusić na telewizorze wskazane odświeżanie matrycy TV. Ideałem jest więc serial 1983 z wymuszonym frame rate 50 Hz. Dopiero wtedy mamy wzorcową płynność.
  Telewizory wskazane na liście 2019 niestety nie posiadają takiej funkcjonalności.

 • 20.06.2019 o 10:20
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, jako długoletni sprzedawca w branży TV od kineskopów – slim do nowych LCD LED, nie zgadzam się z tym rankingiem TV. Nie promujemy firm, które się na siłę i tak promują, ich działanie na aplikacjach jest słabe zaś użyteczność jest fatalna, wymienione firmy już dawno tracą swoich klientów – awaryjność i słabe działanie smart nie zastąpi tu nam wygody i obsługi teraźniejszych serwisów typu Netflix. Wiem handel rządzi się swoimi ścieżkami ale podstawa to jest wiarygodność i wygoda w obsłudze i jakości na ekranie. Niestety to co mamy już dawno na targach i w Japonii już dawno zostawia naszą Europę daleko z tyłu – Niestety…

 • 21.06.2019 o 13:08
  Bezpośredni odnośnik

  @UHD Fan.Są urządzenia które automatycznie rozpoznają częstotliwość materiału wideo i ustawiają na wyjściu HDMI odpowiednią wartość (nowsze modele blu-ray od Sony czy przystawka Apple TV 4K).Xiaomi Mi Box tego nie robi.

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner