Tropiciele – nowy serial kryminalny Cinemax zadebiutuje 6 czerwca w HBO GO, na antenie Cinemax od 20 czerwca

Facebooktwitter

hbo go seriale

Serial produkcji Cinemax Tropiciele to wielowątkowy thriller akcji ze zorganizowaną przestępczością, przemytem diamentów i międzynarodowym terroryzmem w tle. Produkcja w całości nakręcona została na terenie RPA. Premiera serialu odbędzie się 6 czerwca w HBO GO.

Serial Tropiciele (Trackers) jest ekranizacją głośnego, międzynarodowego bestsellera autorstwa Deona Meyera. Trzy główne wątki historii składają się na pełną akcji i zmyślnie poprowadzoną intrygę, która toczy się w różnych zakątkach RPA ze spektakularnym finałem w Kapsztadzie. W tle nie zabraknie zorganizowanej przestępczości, przemytu diamentów, zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego, czarnych nosorożców, CIA i wątku międzynarodowego terroryzmu.

W rolach głównych w serialu Tropiciele występują: James Gracie (serial Kontra, Syberia), Rolanda Marais (Lied van die Lappop), Ed Stoppard (serial Templariusze, Pianista), Sandi Schultz (seriale Nowojorscy gliniarze, Miasto Aniołów), Brendon Daniels (Arendsvlei), Trix Vivier (Sterlopers, Waterfront), Thapelo Mokoena (Mandela: Droga do wolności) i Sisanda Henna (Tsha Tsha, This Life).

hbo go seriale

Serial wyreżyserował Jyri Kähönen (Bordertown). Autorem zdjęć jest Ivan Strasburg (seriale HBO Generation Kill: Czas wojny, Treme). Obowiązki producentów wykonawczych pełnili: Cobus van den Berg, Tim Theron, Jonathan Drake, Robert Thorogood oraz Deon Meyer. Producentem kreatywnym był Steve Maher. Obowiązki producentki serialu pełniła Rebecca Fuller-Campbell. Serial został wyprodukowany został przez Cinemax, spółki Three River Fiction i Scene23  we współpracy z M-Net i ZDF.

hbo go seriale

Serial Tropiciele powstał na podstawie scenariusza Roberta Thorogooda i jest ekranizacją powieści Deona Meyera. Wszystkie zdjęcia do produkcji zrealizowane zostały na terenie RPA.

Premiera serialu Cinemax Tropiciele (Trackers) zaplanowana została na 6 czerwca w HBO GO. Premiera na antenie Cinemax odbędzie się natomiast 20 czerwca o godzinie 20:00. Serial składa się z 6 odcinków.

 

Opisy odcinków

Tropiciele, odcinek 1

Premiera: 6 czerwca w HBO GO, 20 czerwca godz. 20:00 w Cinemax

W sennym mieście Loxton w RPA Lemmer (James Gracie) niechętnie zgadza się wziąć udział w nielegalnym przerzucie. W tym samym czasie w Kapsztadzie biuro wywiadu rozpoczyna priorytetowe, tajne śledztwo w sprawie planowanego zamachu terrorystycznego. Gra toczy się o wysoką stawkę, bo policyjny informator ujawnił, że doszło do spotkania lokalnych islamskich ekstremistów z Sulejmanem Daoudem (Emmanuel Castis), wysokim rangą członkiem Al Kaidy. Szefowa wywiadu Janina Mentz (Sandi Schultz) ostrożnie planuje operację, a agent specjalny Quinn (Thapelo Mokoena) bardzo chce dokonać zatrzymania. W tym samym czasie Milla (Rolanda Marais), gospodyni domowa, która uciekła z domu na przedmieściach przed przemocą, dołącza do zespołu jako analityczka.

Tropiciele, odcinek 2

Lemmer (James Gracie), Lourens (Gerald Steyn) i Flea (Trix Vivier) wyruszają w drogę z nową przesyłką. Niedługo potem Lemmer zauważa jadący za nimi samochód, co zwiastuje kłopoty. Pomimo groźby zamknięcia agencji Janina (Sandi Schultz) analizuje wszystkie możliwe tropy. Milla (Rolanda Marais) okazuje się być cennym nabytkiem dla zespołu, pomimo że jej uwagę rozpraszają w pracy groźby porzuconego męża Christo (Morne Visser). Uzbrojony i niebezpieczny Inkunzi (Sissanda Henna) bez powodzenia próbuje  przechwycić krwawe diamenty Osmana (Brendon Daniels), które Flea ukryła w sztucznym rogu nosorożca. Raj (Meren Reddy) zdobywa nowe informacje, dzięki którym jego zespół dowiaduje się o nerwowym spotkaniu obu mężczyzn. Nieco później Amerykanin Lucas Becker (Ed Stoppard) zostaje brutalnie napadnięty w Kapsztadzie.

Tropiciele, odcinek 3

Lucas (Ed Stoppard) ściga ludzi, którzy ukradli mu samochód. Musi odzyskać torbę ze skradzionymi pieniędzmi i nalega, aby Inkunzi (Sissanda Henna) odpowiedział na jego pytania. Milla (Rolanda Marais) prowadzi własne śledztwo i trafia na ślad Lucasa. Po naradzie z Ehrlichmanem w Zimbabwe, Lemmer (James Gracie) podąża tropem Inkunziego, który szuka tajemniczej Flea (Trix Vivier). Biuro wywiadu także próbuje zatrzymać ją i jej krwawe diamenty – ale wyłącznie dla siebie. Trwa obserwacja Osmana (Brendon Daniels) i Daouda (Emmanuel Castis), który chce wprowadzić w życie swój plan. Janina (Sandi Schultz) pracuje pod presją, bo musi namierzyć feralny ładunek, który ma niedługo dotrzeć do brzegów RPA i rozważa sugestię Quinna (Thapelo Mokoena), żeby zwrócić się z prośbą o pomoc do CIA.

 

#zostanwdomu


Polecamy również

Ostatni skok w historii USA | Oficjalny zwiastun nowego filmu od Netflix Polska

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – „Słodkie Magnolie” i „Patton Oswalt: I Love Everything”

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner