HBO GO Polska: Premiery filmowe w ofercie – 9 lutego 2020

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na luty 2020r. swoją premierę w ofercie mają dziś trzy nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Rocketman (2019) | film biograficzny, musical | 116m | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.4/10

Elton John (Taron Egerton) urodził się w małym angielskim miasteczku jako Reginald Dwight. Chłopak od dziecka wykazywał się ogromnym talentem muzycznym. Film pokazuje drogę artysty od nieśmiałego geniusza pianina do absolutnej międzynarodowej gwiazdy muzyki pop.Historia życia Eltona Johna, jednego z największych brytyjskich artystów estradowych. Film nominowanego do BAFTY Dextera Fletchera (Bohemian Rhapsody) opowiada uniwersalną historię o chłopaku z małego miasteczka, który stał się jedną z największych gwiazd popkultury. W rolę muzyka wciela się Taron Egerton (Kingsman: Tajne służby), który za stworzoną przez siebie kreację został wyróżniony Złotym Globem. W obrazie występują także wyróżniony BAFTĄ Jamie Bell (Gwiazdy nie umierają w Liverpoolu), laureat Złotego Globu Richard Madden (serial HBO Gra o tron), Bryce Dallas Howard (Jak wam się podoba) oraz Gemma Jones (Dziennik Bridget Jones). Utwór „(I’m Gonna) Love Me Again” w wykonaniu Eltona Johna i Tarona Egertona został nagrodzony statuetką Złotego Globu.

Reżyseria: Dexter Fletcher
Obsada: Taron Egerton, Jamie Bell, Richard Madden, Bryce Dallas Howard, Gemma Jones
Kraj: GBNajlepsi wrogowie
/ THE BEST OF ENEMIES (2019) | film, dramat, historyczny | 128m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7/10

Rok 1971. Ann Atwater (Taraji P. Henson) jest działaczką na rzecz praw obywatelskich, a C.P. Ellis (Sam Rockwell) lokalnym przywódca Ku Klux Klanu. Po wybuchu pożaru w szkole przeznaczonej dla Afroamerykanów, członkowie czarnoskórej społeczności zaczynają walczyć o desegregację systemu edukacji w miasteczku Durham w Północnej Karolinie. Nieoczywista para współprzewodniczy pełnym emocji spotkaniom mieszkańców miasteczka, którzy muszą rozstrzygnąć sprawę.Oparta na faktach historia nieoczywistej relacji, jaka połączyła czarnoskórą działaczkę na rzecz praw obywatelskich z twardogłowym przywódcą Ku Klux Klanu. Zdobywczyni Złotego Globu Taraji P. Henson (Ciekawy przypadek Benjamina Buttona) oraz laureatowi Nagrody Akademii Samowi Rockwellowi (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri) w kapitalny sposób udaje się stworzyć grane przez siebie postacie. Bez trudu oddają ich głębie, emocje, przekonania i rozterki. W filmie występują również Babou Ceesay (Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie), Anne Heche (Amerykańskie ciacho) oraz Wes Bentley (American Beauty). Twórcą obrazu był Robin Bissell, producent Igrzysk śmierci.

Reżyseria: Robin Bissell
Obsada: Taraji P. Henson, Sam Rockwell, Babou Ceesay, Anne Heche, Wes Bentley
Kraj: USADzień po moim odejściu
/ THE DAY AFTER I’M GONE (2019) | film, dramat, kino drogi | 91m | 12+ | polskie napisy i lektor

Yoram (Menashe Noy) jest wdowcem po pięćdziesiątce, który pracuje jako weterynarz w parku safari w Tel Awiwie. Jego zadaniem jest dbanie o zwierzęta, przeprowadzanie operacji i pilnowanie, aby ludzie nie wysiadali z samochodów, gdy napotkają stado nosorożców. Mężczyzna nastoletnią córkę Roni (Zohar Meidan), którą jednak coraz rzadziej widuje. Pewnej nocy pod jej drzwiami pojawia się zespół ratowników medycznych. Użytkownicy forum internetowego powiadomili ich, że Roni postanowiła odebrać sobie życie. Po próbie samobójczej Yoram decyduje się zabrać córkę na wycieczkę, która staje się dla nich pretekstem, aby odkryć życie na nowo.Wyreżyserowany przez Nimroda Eldara (krótki metraż King’s Road) film drogi pokazujący skomplikowaną relację między córką a ojcem. W obsadzie znaleźli się Menashe Noy (Duże złe wilki), Zohar Meidan (serial Ikaron HaHachlafa), Alon Neuman (serial Żar tropików), Sarit Vino-Elad (Cukiernia Anat) oraz Claudia Dulitchi (Zanurzenie). Obraz w interesujący sposób portretuje zmagania z rzeczywistością młodej kobiety i wpływie relacji rodzinnych na jej życie. Produkcja była pokazywana na wielu festiwalach filmowych – w tym Berlinie i Jerozolimie.

Reżyseria: Nimrod Eldar
Obsada: Menashe Noy, Zohar Meidan, Alon Neuman, Sarit Vino-Elad, Claudia Dulitchi
Kraj: Izrael


Polecamy również

Netflix Polska: Premiery i aktualizacje w ofercie – 8 lutego 2020

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 8 lutego 2020

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner