Netflix wyprodukuje niezwykłe oryginalne seriale i programy animowane oprate na kultowych dziełach Roalda Dahla

Facebooktwitter

netflix ROALD DAHL-11_2018
Netflix zekranizuje cieszące się ogromną popularnością na całym świecie książki, takie jak „Charlie i fabryka czekolady”, „Matylda”, „BFG” i „Fleje”, oraz dopisze ich dalszy ciąg.

Hollywood, Kalifornia i Londyn — 29 listopada 2018 r. — Willy Wonka i Umpa-Lumpy razem z Bardzo Fajnym Gigantem, Matyldą, Flejami i resztą ekipy kultowych bohaterów trafiają pod skrzydła Netflix. Firmy Netflix i The Roald Dahl Story Company ogłosiły dzisiaj, że Netflix rozbuduje uniwersum opowieści Roalda Dahla, tworząc nowe, niezwykłe oryginalne seriale i programy animowane oparte na dziełach tego cenionego i nagradzanego pisarza. Kanwą tych produkcji familijnych będą między innymi takie popularne książki jak „Charlie i fabryka czekolady”, „Matylda”, „BFG” czy „Fleje”.

Twórczość Roalda Dahla od dawna stanowiła źródło inspiracji dla autorów wielu nagradzanych filmów i przedstawień. Jednak to właśnie Netflix podejmuje się realizacji naprawdę przełomowego projektu zakładającego dopisanie dalszego ciągu do niezrównanych historii Dahla. To zadanie zostanie powierzone zespołom składającym się z wybitnych twórców, animatorów i scenarzystów, którzy będą pracować nad pionierską kolekcji seriali i programów animowanych przeznaczonych dla widzów w każdym wieku i stanowiących świetne źródło rodzinnej rozrywki. Netflix pragnie wiernie oddać ducha i klimat pisarstwa Dahla, budując jednocześnie fantazyjne uniwersum o ramach wykraczających daleko poza karty samych książek.

„Naszym działaniom przyświeca naprawdę śmiała idea. Pragniemy, aby jak najwięcej dzieci na całym świecie mogło doświadczyć magii opowieści Roalda Dahla i poznać zawarty w nich pozytywny przekaz. Nawiązanie współpracy z firmą Netflix stanowi ogromny krok naprzód na drodze ku urzeczywistnieniu tego celu i otwiera przed Roald Dahl Story Company fantastyczne perspektywy. Wiem, że Roald byłby zachwycony” — mówi wdowa po pisarzu, Felicity Dahl.

„Jesteśmy zaszczyceni, że możemy pracować z tak fantastycznym materiałem źródłowym, jakim są opowieści Roalda Dahla. Nie da się ukryć, że przynosi nam to zresztą sporo frajdy. W imieniu całej firmy chciałabym podziękować za zaufanie, jakim obdarzyła nas Roald Dahl Story Company oraz rodzina Dahlów. Jesteśmy przekonani, że dzięki wysiłkom naszego zespołu rodziny na całym świecie będą miały jeszcze więcej powodów do wspólnej radości” — powiedziała Melissa Cobb, wiceprezes ds. treści dla dzieci i rodzin w firmie Netflix. „Przed nami śmiałe wyzwanie — pragniemy bowiem w nowoczesny i oryginalny sposób za pomocą mistrzowskich technik animacji i metod produkcji przedstawić losy ukochanych przez czytelników bohaterów książek Dahla”.

„To, co wyróżnia serwis Netflix, to niezwykłe i innowacyjne historie. Nikt inny nie byłby w stanie zrealizować na tak skalę wysokiej jakości animowanych produkcji rozrywkowych przeznaczonych dla całej rodziny” — dodaje Gideon Simeloff, dyrektor ds. strategii w The Roald Dahl Story Company.

Zawartą przez Netflix i Roald Dahl Story Company umową objęte są m.in. następujące tytuły: „Charlie i fabryka czekolady”, „Matylda”, „BFG”, „Fleje”, „Charlie i Wielka Szklana Winda”, „Cudowne lekarstwo George’a”, „Boy – Tales of Childhood”, „Going Solo”, „Krokodyl olbrzymi”,„Żyrafa, Peli oraz ja”,„Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara”,„Billy i Miniputki”,„Czarodziejski palec”,„Esio Trot”,„Dirty Beasts”oraz„Rhyme Stew”.

Produkcja pierwszego serialu animowanego Netflix na podstawie twórczości Dahla ma się rozpocząć w 2019 r.

Informacje o firmie Netflix

Netflix to jeden z największych na świecie internetowych serwisów rozrywkowych, z którego korzysta 130 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.

Informacje o Roald Dahl Story Company

Roald Dahl Story Company stoi na straży dziedzictwa marki Roald Dahl, która jest symbolem wyjątkowego bogactwa wymyślonych postaci, historii i światów, oraz dba o jej dalszy rozwój. To globalne przedsiębiorstwo rozrywkowe działa w sektorze wydawniczym, filmowym, zabawkarskim i scenicznym. Przez lata działalności zdobyło wiele branżowych wyróżnień, w tym łącznie 52 nominacje do Oscara, Złotych Globów, nagród BAFTA, nagród im. Laurence’a Oliviera i nagród Tony. Marka Roald Dahl, pod którą sprzedano już w sumie 300 milionów książek, w dalszym ciągu zyskuje sobie popularność na całym świecie i dociera do nowych odbiorców dzięki nowatorskim inicjatywom wydawniczym i rozrywkowym. Za zupełnie niebywały należy uznać fakt, że co 2,5 sekundy sprzedawany jest kolejny egzemplarz książki tego pisarza. Misją Roald Dahl Story Company jest szerzenie pozytywnego przesłania tkwiącego we wszystkich historiach wymyślonych przez Roalda Dahla. Jego bohaterowie pragną nam przekazać, że rzeczywistość może być trudna, ale dzięki wyobraźni, wytrwałości i serdeczności każdy — niezależnie od tego, jak bezradny się czuje — może znaleźć w sobie siłę, aby odmienić własny los. Wiara, że ta myśl przewodnia jest w dzisiejszym świecie coraz bardziej istotna, a także przekonanie o sile jej pozytywnego oddziaływania, stanowią fundament wszystkich działań RDSC. Rokrocznie dziesięć procent zysku operacyjnego wypracowanego przez Roald Dahl Story Company Ltd trafia do organizacji charytatywnych wspierających młode osoby znajdujące się w trudnej sytuacji (w tym do organizacji Roald Dahl’s Marvellous Children’s Charity).


Czytaj również:

Nowy sezon serialu Stacja Berlin autorstwa pisarza Olena Steinhauera zadebiutuje w ofercie HBO GO już 3 grudnia 2018r., a 16 grudnia na antenie HBO3

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska, film usunięty i nowy przeznaczony do usunięcia (26.11.2018)

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner