Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska (22.04.2019)

Facebooktwitter

hbo go EXODUS GODS AND KINGS
Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na kwiecień 2019r. swoją premierę w ofercie mają dziś filmy:

Exodus: Bogowie i królowie / EXODUS: GODS AND KINGS (2014) | film przygodowy, dramat | 144m | 12+ | polskie napisy i dubbing
IMDb: 6/10

XIII wiek p.n.e. Mojżesz (Christian Bale) jest dowódcą egipskiej armii, który wychował się razem z następcą tronu Ramzesem (Joel Edgerton). Na rozkaz faraona Setiego (John Turturro) mężczyźni wyruszają razem na wojnę z Hetytami. Podczas bitwy Mojżesz ratuje życie swojego drogiego przyjaciela. Po powrocie do domu dzielny dowódca odwiedza niewolnicze miasto Pithom, gdzie poznaje prawdę o swoim pochodzeniu. W międzyczasie Ramzes zostaje nowym faraonem i – odkrywszy prawdę o swoim przybranym bracie – decyduje się wypędzić go z kraju… Wielokrotnie nagradzany Ridley Scott (Gladiator, Królestwo niebieskie) przedstawia zrealizowaną z rozmachem opowieść o losach biblijnego Mojżesza. W jego postać z powodzeniem wciela się niezwykle utalentowany zdobywca Oscara Christian Bale (American Hustle). W obsadzie kinowego hitu znaleźli się też Joel Edgerton (Wojownik), John Turturro (Sekretne okno), dwukrotny laureat Złotego Globu Ben Kingsley (Dom z piasku i mgły) oraz trzykrotnie nominowana do Nagrody Akademii Sigourney Weaver (Obcy – decydujące starcie).

Reżyseria: Ridley Scott
Obsada: Christian Bale, Aaron Paul, John Turturro, Sigourney Weaver, Joel Edgerton

Opis dystrybutora: “Exodus: Bogowie i królowie” to nowy dzieło Ridley’a Scotta, legendarnego twórcy “Gladiatora”, “Królestwa niebieskiego”, “Łowcy androidów” i “Prometeusza”. Film przedstawia spektakularną, zrealizowaną z niezwykłym nawet jak na współczesne kino rozmachem, opowieść o losach biblijnego Mojżesza, plagach egipskich, rozstąpieniu się Morza Czerwonego i Dziesięciorgu Przykazaniach. W rolach głównych: nagrodzony Oscarem Christian Bale (“Mroczny rycerz”), Joel Edgerton (“Wielki Gatsby”), Aaron Paul (“Breaking Bad”), nagrodzony Oscarem Ben Kingsley (“Lista Shindlera”) i Sigourney Weaver (“Avatar”).


hbo go FATAL ATTRACTION
Fatalne zauroczenie / FATAL ATTRACTION (1987) | film thriller | 115m | 18+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.9/10

Dan Gallagher (Michael Douglas) jest odnoszącym sukcesy nowojorskim prawnikiem, który wiedzie spokojne życie z piękną żoną Beth (Anne Archer) i sześcioletnią córeczką. Pewnego wieczoru mężczyzna poznaje na przyjęciu intrygującą Alex Forrest (Glenn Close). Para rozpoczyna romans. Niezobowiązująca relacja szybko zaczyna jednak przerażać Dana. Jego kochanka robi wszystko, żeby się z nim coraz częściej spotykać. Staje się agresywna i zadręcza go telefonami. Prawnik zaczyna mieć poczucie, że traci kontrolę nad swoim życiem. Kultowe dzieło filmowe w reżyserii Adriana Lyne’a (nominacje do Oscara i Złotego Globu) opowiadające o chorobliwej miłości i rodzącej się obsesji. Wyróżniona trzema Złotymi Globami Glenn Close (serial Układy) wciela się w pogrążającą się w chaosie kobietę, która zrobi wszystko, żeby osaczyć swojego kochanka. W jego postać wciela się laureat dwóch Nagród Akademii Michael Douglas (Lot nad kukułczym gniazdem). Produkcja otrzymała sześć nominacji do Oscara.

Reżyseria: Adriane Lyne, Adrian Lyne
Obsada: Glenn Close, Ellen Latzen, Stuart Pankin, Ellen Hamilton Latzen, Michael Douglas, Anne Archer


Czytaj również:

Netflix Polska: Planowane premiery na maj 2019 – lista nieoficjalna

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska (21.04.2019)

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...