Q: Nadchodzi burza – serial dokumentalny HBO o początkach i sposobach działania QAnon zadebiutuje w marcu w ofercie HBO GO

Facebooktwitter

hbo go seriale

Q: Nadchodzi burza, serial dokumentalny HBO, jest swoistą kroniką przedstawiającą ewolucję anonimowej postaci znanej w Internecie jako „Q”. Pokazany w nim zostaje sposób, w jaki wykorzystywane są teorie spiskowe oraz wojna informacyjna, aby wpływać na politykę i manipulować ludzkimi umysłami. Premiera produkcji odbędzie się w poniedziałek, 22 marca 2021r. w ofercie HBO GO.

Serial dokumentalny HBO przedstawia skomplikowaną drogę podjętą przez filmowców, która miała na celu zdemaskowanie człowieka stojącego za ruchem QAnon. Dzięki materiałom zebranym podczas trwającego trzy lata ogólnoświatowego śledztwa, produkcja jest swoistą kroniką przedstawiającą ewolucję anonimowej postaci znanej w Internecie jako „Q”. W serialu pokazany zostaje sposób, w jaki „Q” wykorzystuje teorie spiskowe oraz wojnę informacyjną, aby zamieszać w Internecie, wpłynąć na politykę i manipulować ludzkimi umysłami. Twórcy dokumentu, Cullen’owi Hoback’owi, udaje się zaprosić przed kamerę kluczowych dla tematu rozmówców, w tym Jima i Rona Watkinsów, duet ojciec/syn stojący za stroną 8chan – miejscem w sieci, które „Q” nazywa domem. Sześć odcinków serialu analizuje powiązania między QAnon, prezydentem Trumpem a politykami i byłymi wojskowymi. Przedstawia również wpływ QAnon na kulturę amerykańską i stawia pytania o konsekwencje nieskrępowanej wolności słowa, która przenika z najciemniejszych zakątków Internetu.

Nic tak nie osłabia teorii spiskowych i kłamstwa, jak wystawienie ich na światło dzienne. Trwające trzy lata, dogłębne zanurzenie się Cullena w świat „Q” i ciemne zakamarki Internetu, to wielki krok w stronę prawdy dokładnie wtedy, gdy jej potrzebujemy. Nie mogę uwierzyć, że mu się to udało – powiedział nominowany do Oscara Adam McKay, producent wykonawczy serialu.

hbo go seriale

Serial dokumentalny HBO Q: Nadchodzi burza wyprodukowany został przez Hyrax Films Production we współpracy z Hyperobject Industries.  Za scenariusz, reżyserię, a także zdjęcia odpowiada Cullen Hoback. Obowiązki producentów wykonawczych pełnili wielokrotnie nagradzany Adam McKay (m.in. nagroda Emmy za serial HBO Sukcesja) oraz Todd Schulman, a współproducentów wykonawczych Ben Selkow i Zac Stuart-Pontier. Producentami dokumenty są: Cullen Hoback, Alina Solodnikova, a współproducentami: Cristine Dewey, Annie Roney, Peter Baxter, John Ramos oraz David Diliberto. Z ramienia HBO obowiązki starszej producentki pełniła Tina Nguyen, a producentek wykonawczych Lisa Heller i Nancy Abraham.

Q: Into the Storm (2021) | Official Trailer

Premiera serialu dokumentalnego Q: Nadchodzi burza (Q: Into the Storm) odbędzie się 22 marca w HBO GO. Tego dnia do serwisu dodane zostaną dwa pierwsze odcinki produkcji. Premiera kolejnych odbywać się będzie co tydzień, po dwa odcinki. Serial liczy 6 odcinków.


 

Polecamy również

Netflix: Zapowiedź, plakat i zdjęcia z thrillera „Tlen” – premiera już w maju

„Dwie matki” i „Ciche dziedzictwo” – dwa nowe filmy dokumentalne HBO Europe zadebiutują w marcu w ofercie HBO GO

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner