Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska (27.04.2019)

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na kwiecień 2019r. swoją premierę w ofercie mają dziś filmy:

Księga życia / BOOK OF LIFE (2014) | film animowany, komedia | 91m | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.3/10

Marzący o karierze muzyka młody Manolo jest rozdarty między oczekiwaniami rodziny, a pragnieniami swojego serca. Przed podjęciem decyzji dotyczącej swojej przyszłości, chłopak wyrusza w podróż przez trzy cudowne światy, by odnaleźć prawdziwą miłość i zmierzyć się z największymi lękami. Przepięknie zrealizowana animacja, która uczy celebracji przeszłości przy jednoczesnym skupieniu się przyszłości. Obraz w reżyserii Jorge’a R. Gutiérreza (Son of Jaguar) jest pełną magii, muzyki i zabawy przygodą dla małych i dużych. Jednym z producentów obrazu jest Guillermo del Toro. Animacja została wielokrotnie wyróżniona – w tym nominacją do Złotego Globu.

Reżyseria: Jorge R. Gutiérrez
Długość 91 minMoja córka / DAUGHTER OF MINE (AKA. FIGLIA MIA) (2018) | film dramat | 15+ | 93m | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.3/10

Dziesięcioletnia Vittoria (Sara Casu) wychowuje się w małej miejscowości na Sardynii pod czujnym okiem opiekuńczej Tiny (Valeria Golino). Ich spokojne życie zostaje zakłócone, kiedy Vittoria odkrywa, że jej biologiczną matką jest lubiąca zabawę Angelica (Alba Rohrwacher). Dziewczynka coraz więcej czasu zaczyna spędzać z kobietą, która ją urodziła, co nie do końca podoba się Tinie… Wyreżyserowane przez wyróżnioną nagrodą David di Donatello Laurę Bispuri (Vergine giurata) kino obyczajowe o dziewczynce i jej dwóch matkach. Trzy bohaterki próbują odnaleźć się w gąszczu swoich uczuć. Każda z nich z osobna stara się poradzić sobie z emocjonalnymi ranami i siłą łączącej je więzi. W głównych rolach występują laureatka Pucharu Volpi na MFF w Wenecji Valeria Golino (Dla waszego dobra), dwukrotnie wyróżniona Nagroda im. Francesco Pasinettiego na MFF w Wenecji Alba Rohrwacher (Ulica w Palermo) oraz młodziutka Sara Casu. Premiera produkcji odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Reżyseria: Laura Bispuri
Obsada: Valeria Golino, Alba Rohrwacher, Sara Casu, Sara Casu, Udo Kier, Michele Carboni, Michele CarboniTroja / TROY (2004) |film dramat, historyczny | 15+ | 156m | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.2/10

Menelaos (Brendan Gleeson), królem Sparty, ma już dość wojny toczącej się z Troją. Pragnący pokoju władca wydaje ucztę, na którą zaprasza Hektora (Eric Bana) i Parysa (Orlando Bloom). Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem. Parys, zakochany w żonie Menelaosa – Helenie (Diane Kruger), porywa ją do Troi. Zraniony król wyrusza w poszukiwaniu zemsty. Wraz z nimi płyną największy grecki wojownik Achilles (Brad Pitt) oraz król Itaki Odyseusz (Sean Bean). Imponujące rozmachem, epickie widowisko według Iliady Homera, którego treścią są dzieje słynnej wojny trojańskiej – konfliktu rozpętanego z powodu namiętności do kobiety. Twórcą obrazu, który zachwyca obsadą jest dwukrotnie nominowany do Oscara Wolfgang Petersen (Okręt). W głównych rolach pojawiają się laureat Oscara Brad Pitt (Moneyball), Eric Bana (Star Trek), Orlando Bloom (Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia), Brian Cox (Krucjata Bourne’a) oraz wyróżniona canneńską Złotą Palmą Diane Kruger (W ułamku sekundy). Obraz zdobył nominację do Oscara w kategorii „najlepsze kostiumy”. Zarobił też blisko pół miliarda dolarów.

Reżyseria: Wolfgang Petersen
Obsada: Brad Pitt, Eric Bana, Orlando Bloom, Diane Kruger, Brian Cox


Czytaj również:

Netflix: Zwiastun nowego filmu „Zabójczy rejs” z Jennifer Aniston i Adamem Sandlerem

Netflix: Dark 2. sezon – data premiery i zwiastun

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...