Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – 27 października 2019

Facebooktwitter


Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na październik 2019r. swoją premierę w ofercie mają dziś 3 nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Meg / THE MEG (2018) | film, akcja, horror | 109m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 5.7/10

Podczas działań w Rowie Mariańskim w ramach międzynarodowego programu obserwacji podmorskich głębinowa łódź podwodna zostaje zaatakowana przez ogromne stworzenie, które miało wyginąć wieki temu. Załoga uwięziona na dnie najgłębszego rowu na świecie czeka na ratunek. Ekspert nurkowy, Jonas Taylor (Jason Statham), który wcześniej napotkał na swojej drodze tego przerażającego potwora, ale nikt nie dawał wiary jego słowom, zostaje zatrudniony przez chińskiego wizjonera i oceanografa – dr Zhanga (Winston Chao), aby ocalić rozbitków i sam ocean. Taylor musi zmierzyć się ze swoimi lękami i zaryzykować własne życie, aby stawić czoła największemu drapieżnikowi jakiego widział świat. Porządnie zrealizowany horror z elementami kina science fiction, który pokazuje walkę człowieka z największym potworem wszechczasów. Trzymające w napięciu, widowiskowe kino w reżyserii Jona Turteltauba (Skarb narodów: Księga tajemnic) zapewnia porządną dawkę rozrywki wszystkim entuzjastom kina akcji. W postać zmuszonego do zmierzenia się ze swoimi największymi lękami bohatera wciela się Jason Statham (Przekręt). W pozostałych rolach występują Bingbing Li (Resident Evil: Retrybucja), Rainn Wilson (Juno), Ruby Rose (serial Orange Is the New Black) oraz Winston Chao (Chiny 1911: Rewolucja). Produkcja zarobiła ponad pół miliarda dolarów na całym świecie, a zdjęcia do niej powstały w zatoce Hauraki Gulf w Nowej Zelandii.

Reżyseria: Jon Turteltaub
Obsada: Ruby Rose, Jason Statham, Rainn Wilson, Jessica Mcnamee, Winston Chao, Bingbing Li
Kraj: USA

Opis dystrybutora: Pięć lat wcześniej ekspert od nurkowania, komandor Jonas Taylor, napotkał nieznane zagrożenie w niezbadanych głębinach Rowu Mariańskiego, które zmusiło go do przerwania wykonywanej misji i pozostawienia części swojej załogi. To tragiczne w skutkach zdarzenie doprowadziło do jego zwolnienia ze służby w atmosferze skandalu. Jednak tym, co ostatecznie zrujnowało jego karierę, małżeństwo i odebrało mu reszki honoru, była niczym niepoparta, niewiarygodna historia o przyczynie katastrofy. Taylor utrzymywał, że jego jednostkę zaatakowało gigantyczne, ponad 20-metrowe stworzenie, którego gatunek miał wyginąć ponad milion lat temu. Jednak kiedy na dnie oceanu osiada uszkodzona łódź podwodna z byłą żoną komandora pośród członków załogi, to właśnie on otrzymuje telefon. Chwytając szansę przywrócenia dobrego imienia czy też porywając się na samobójczą misję, Jonas musi stawić czoła swoim lękom i zaryzykować życie swoje oraz każdego członka załogi uwięzionego w głębinach, zadając sobie jedno pytanie: Czy to możliwe, że Carcharodon Megalodon — największy morski drapieżnik, jaki kiedykolwiek istniał, nadal żyje… i poluje na kolejne ofiary?Uwięzieni / CHAINED FOR LIFE (2018) | film, dramat | 88m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.1/10

Pewien ekscentryczny niemiecki reżyser, decyduje się nakręcić swój pierwszy anglojęzyczny film grozy. Główną rolę powierza zakompleksionej hollywoodzkiej aktorce (Jess Weixler), która nie do końca potrafi odnaleźć się na planie. Tym bardziej, że odgrywana przez nią postać jest niewidoma, a w projekcie bierze udział wielu upośledzonych fizycznie aktorów. Pikanterii dodaje fakt, że twórcy obrazu cały czas igrają z polityczną poprawnością… Przekomiczne, chwilami pełne absurdów kino w reżyserii charyzmatycznego debiutanta Aarona Schimberga. Rozbrajająco szczera i inteligentna produkcja pokazuje dyskryminowane grupy, które zazwyczaj nie mają wstępu do wymuskanego świata Hollywood. Z wdziękiem i empatią w swoich rolach odnajdują się Jess Weixler (Drużba nie żyje), Adam Pearson (Pod skórą), Charlie Korsmo (Hook), Stephen Plunkett (Podnieś głos), a także Sari Lennick (Śmietanka towarzyska). Obraz został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków i zdobył nagrody m.in. na festiwalach filmowych w Nowym Orleanie i na Florydzie.

Reżyseria: Aaron Schimberg
Obsada: Jess Weixler, Adam Pearson, Stephen Plunkett, Charlie Korsmo, Sari Lennick
Kraj: USAGdyby ulica Beale umiała mówić / IF BEALE STREET COULD TALK (2018) | film, dramat, romantyczny | 114m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.2/10

Harlem, początek lat siedemdziesiątych XX wieku. Tish (KiKi Layne) i Fonny (Stephan James) są afroamerykańską parą, która kocha się nad życie. Pewnego dnia jednak mężczyzna trafia do więzienia pod zarzutem gwałtu na pochodzącej z Porto Rico kobiecie. Jego solidne alibi podważane jest przez przedstawicieli prawa. Sytuacja jest tym bardziej dramatyczna, że Tish spodziewa się dziecka. Zdesperowana dziewczyna i jej doświadczona przez życie matka podejmują różne próby uwolnienia chłopaka od postawionych mu zarzutów. Dramat próbujący odpowiedzieć na pytanie, czy miłość i rodzinna solidarność są w stanie złagodzić traumę niesprawiedliwego pobytu w więzieniu. Twórca oscarowego filmu Moonlight, Barry Jenkins, powraca z nowym dziełem i w przejmujący sposób pokazuje pełną uprzedzeń rasowych Amerykę lat siedemdziesiątych. Przedstawia też zmagania z losem jej czarnych obywateli. Doskonałe kreacje aktorskie w filmie tworzą KiKi Layne (Rebelia), Stephan James (Homecoming), nagrodzona za swoją rolę Oscarem i Złotym Globem Regina King (serial Seven Seconds), Colman Domingo (Kamerdyner) oraz Teyonah Parris (serial Mad Men). Produkcja zdobyła wiele różnych wyróżnień – w tym nominacje do Nagrody Akademii w kategorii “najlepszy scenariusz adaptowany”.

Reżyseria: Barry Jenkins
Obsada: Kiki Layne, Stephan James, Regina King, Colman Domingo, Teyonah Parris
Kraj: USA

Opis dystrybutora:Siła miłości i przywiązania. Siła przetrwania wbrew niesprawiedliwym oskarżeniom. Siła rodziny. „Gdyby ulica Beale umiała mówić” to prawdopodobnie jeden z najpiękniejszych filmów opowiadających o bezwarunkowej miłości, jakie powstały w  ostatnich latach. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Barry Jenkins, którego obraz  „Moonlight” nie tylko zdobył Oscara® i kilkadziesiąt innych nagród filmowych, ale także  wzruszył publiczność po obu stronach oceanu.


Czytaj również:

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – 27 października 2019

HBO GO Polska: Premiery filmowe w ofercie – 26 października 2019

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...