Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – “World War Z”, “Mexican” i “Piosenka bez tytułu”

Facebooktwitter

hbo go filmy

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na maj 2020r. do oferty trafiły dziś trzy filmy.

Dzisiejsze nowości

World War Z (2013) | film, akcja, horror | 111m | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7/10

Bliżej nieokreślona, niedaleka przyszłość. Gerry Lane (Brad Pitt) to były pracownik jednej z agencji ONZ. Mężczyzna na pozór niczym się nie wyróżnia. Jest kochającym ojcem i mężem, a jego rodzina wiedzie życie typowych Amerykanów. Pewnego poranka wszystko nagle się zmienia. Na całym świecie zaczyna rozprzestrzeniać się wirus zamieniający ludzi w zombie. Aby zapewnić bezpieczeństwo najbliższym, Gerry dołącza do zespołu ONZ, który podejmuje się walki z epidemią. Mają coraz mniej czasu, by zidentyfikować i pokonać tajemniczy wirus.

Ekranizacja bestsellerowej, pełnej odniesień do popkultury powieści Maxa Brooksa pod tym samym tytułem. Obraz uznanego reżysera Marca Forstera (Czekając na wyrok, Marzyciel) to zgrabnie zrealizowana mieszanka kina katastroficznego, filmu akcji i horroru o zombie. Wyróżniona nagrodą Saturna opowieść trzyma w napięciu; twórcom udało się sprawnie poprowadzić fabułę, nie pozwalając na chwilę nudy. W roli walczącego o swoją rodzinę Gerry’ego Lane’a wystąpił jeden z największych gwiazdorów Hollywood – Brad Pitt (Podziemny krąg, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona). Towarzyszą mu między innymi: nominowana do Złotego Globu Mireille Enos (serial Dochodzenie, Zostań, jeśli kochasz), debiutująca na dużym ekranie Daniella Kertesz (AfterDeath), James Badge Dale (serial Pacyfik, Wstyd) oraz nominowany do Emmy David Morse (Zielona mila, Hurt Locker. W pułapce wojny).

Reżyseria: Marc Forster
Obsada: David Morse, Brad Pitt, Mireille Enos, James Badge Dale, Daniella Kertesz, Ludi Boeken
Kraj: USA


hbo go filmy

Mexican (2001) | film, komedia, kryminalny | 118m | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.1/10

Jerry Welbach (Brad Pitt) otrzymuje podwójne ultimatum. Jego mafijny szef chce, aby pojechał on do Meksyku i przechwycił bezcenny pistolet o nazwie „The Mexican”. Jeśli tego nie zrobi, poniesie ogromne konsekwencje. Natomiast jego dziewczyna Samantha (Julii Roberts) chce, aby Jerry skończył wreszcie z szemranymi interesami. Ostatecznie mężczyzna, wbrew swojej ukochanej, postanawia wyruszyć na południe. Znalezienie pistoletu jest łatwe, ale powrót z nim do domu to zupełnie inna sprawa. Tym bardziej, że na przedmiocie ponoć ciąży klątwa. Jerry zaczyna w to wierzyć, kiedy Samantha staje się zakładniczką płatnego zabójcy o imieniu Leroy (James Gandolfini).

Komedia z elementami kina akcji w reżyserii wyróżnionego Oscarem Gore’a Verbinskiego (Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły). Twórcy udało się namówić do współpracy plejadę doskonałych aktorów z laureatem dwóch Nagród Akademii Bradem Pittem (Pewnego razu… w Hollywood) i wyróżnioną Oscarem Julią Roberts (Sierpień w hrabstwie Osage) na czele. Obok nich występują m.in. zdobywca Złotego Globu James Gandolfini (serial HBO Rodzina Soprano), laureat Oscara J.K. Simmons (Whiplash) oraz wyróżniony BAFTĄ Bob Balaban (Gosford Park).

Reżyseria: Gore Verbinski
Obsada: Julia Roberts, Brad Pitt, James Gandolfini, J.k. Simmons, Bob Balaban, Sherman Augustus, Michael Cerveris, Richard Coca, David Krumholtz, Castulo Guerra, Gene Hackman
Kraj: USA


hbo go filmy

Piosenka bez tytułu / SONG WITHOUT A NAME / CANCION SIN NOMBRE (2019) | film, dramat | 93m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.9/10

Peru, rok 1988. Szczytowy moment kryzysu politycznego. Georgina (Pamela Mendoza) jest młodą kobietą z Andów, której nowonarodzona córka zostaje uprowadzona w fałszywej klinice. Zrozpaczona kobieta robi wszystko, aby znaleźć swoje ukochane dziecko. W końcu trafia do siedziby poczytnej gazety, gdzie poznaje samotnego dziennikarza Pedro Camposa (Tommy Párraga), który rozpoczyna śledztwo.

Oparty na prawdziwej historii dramat w reżyserii debiutującej w długim formacie Meliny León (krótki metraż Girl with a Walkman). Produkcja była pokazywana na wielu prestiżowych festiwalach filmowych – w tym w Cannes. Odtwórcami głównych ról są Pamela Mendoza (Curandera), Tommy Párraga (Romulo & Julita), Lucio Rojas, Maykol Hernández (Ostatni Hiszpanie na Filipinach) oraz Lidia Quipse. Czarno-białe dzieło odsłania mroczne karty peruwiańskiej historii i dramat wielu kobiet, które straciły swoje dzieci.

Reżyseria: Melina León
Obsada: Pamela Mendoza, Tommy Párraga, Lucio Rojas, Ruth Armas, Lidia Quipse, Maykol Hernández
Kraj: Peru

#zostanwdomu


Polecamy również

Premiery filmowe i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – „Gołąbeczki”, „Blues Brothers”, „King Kong”, „Miami Vice”, „Ted” i inne

Premiera filmu „Prodigy. Opętany” w ofercie HBO GO Polska

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner