SHOWMAX Polska: Odliczamy godziny do jutrzejszej premiery SNL Polska! – press info

Facebooktwitter
[Średnia ocena: 2]

Piotr Adamczyk_SNL Polska-1Pierwszy odcinek polskiej edycji legendarnego show Saturday Night Live zobaczymy już jutro o 21.00 na YouTube SNL Polska oraz na www.showmax.com.

Prowadzącym  historyczną, polską premierę tego programu będzie Piotr Adamczyk. Aktor rozpocznie swój występ monologiem nawiązującym do aktualnych wydarzeń, weźmie również udział w skeczach. Gościem muzycznym będzie niezwykle utalentowana, młoda artystka Daria Zawiałow. Widzowie będą mieli okazję wysłuchać jej utworów z najnowszej płyty w wykonaniu na żywo. W premierowym odcinku SNL Polska zagra także zespół Grzech Band, który na stałe zagości w programie.

Piotr Adamczyk jeden z najbardziej utalentowanych polskich aktorów znany z niezliczonych ról komediowych i dramatycznych w filmach, serialach oraz na deskach teatru. Tak polski jak Polska. W swej bogatej filmografii wcielił się m.in. w postać Karola Wojtyły, Fryderyka Chopina i głównego bohatera komedii „Och, Karol 2″. W teatrze telewizji pokazał swój wszechstronny kunszt aktorski, odgrywając role świętego, transwestyty oraz kochanka. Obecnie można oglądać go w hitowym filmie „Listy do M. 3.

Daria Zawiałow, pierwsza gwiazda muzyczna SNL Polska, delikatna artystka i jednocześnie zadziorna buntowniczka. Sama pisze teksty i ma duży wkład w komponowanie swoich utworów. Jest pod tym względem konsekwentna i niezależna. Wśród swoich inspiracji wymienia takich artystów, jak Jack White, Radiohead czy Warpaint. Fascynuje ją również twórczość Czesława Niemena. Jej utwory „Malinowy Chruśniak” czy „Kundel Bury” obejrzało na YouTube miliony internautów. Podczas premierowego odcinka SNL Polska wykona piosenki ze swojej najnowszej płyty „A kysz!”.

Grzech Band, czyli World Orchestra Grzecha Piotrowskiego, który na stałe zagości w SNL Polska sięga do korzeni muzyki i zderza ją z jazzem, impresjonizmem i muzyką filmową. Zespół gra na „zapomnianych” instrumentach, ręcznie zrobionych perkusjonaliach z drewna i kamieni. Utwory, które wykonują to muzyczna podróż̇ pełna przestrzeni, subtelnych emocji i magii.

Cztery pierwsze odcinki SNL Polska będą emitowane na żywo na kanale YouTube SNL Polska oraz na stronie www.showmax.com – za darmo! Odcinki na stronie będą widoczne nawet dla niezarejestrowanych użytkowników. Transmisja w każdą sobotę o godzinie 21.00. Po jej zakończeniu program będzie można oglądać już tylko po rejestracji w serwisie. By obejrzeć odcinek na żywo na urządzeniach mobilnych należy zaktualizować aplikację Android i iOS do najnowszej wersji.

SNL Polska to lokalna wersja najsłynniejszego programu satyrycznego na świecie, czyli Saturday Night Live, który już od 43 lat powstaje w studiu NBC na Rockefeller Plaza w Nowym Jorku. W lokalnej edycji w obsadzie znaleźli się: Laura Breszka, Monika Babula, Karolina Piechota, Helena Ganjalyan, Magda Smalara, Michał Meyer, Michał Zieliński, Sebastian Stankiewicz, Szymon Mysłakowski, Mateusz Grydlik i Kamil Pruban.

O formacie
SNL to program instytucja. Co tydzień w sobotę wieczorem grupa aktorów komediowych wraz z gościem specjalnym w roli gospodarza odcinka, wystawia skecze, które komentują aktualne wydarzenia czy zjawiska społeczne. Do tego dochodzi wyjątkowy gość muzyczny oraz stały segment – Weekend Update, czyli parodia programu informacyjnego.

Gość specjalny i zarazem gospodarz danego odcinka odgrywa kluczową rolę w jego powstawaniu. To wokół niego budowane jest całe show. Uczestniczy w procesie pisania skeczy, ich prób oraz występuje w kilku z nich. Osoba prowadzącego jest inspiracją dla całego zespołu twórczego.

Wszystko w SNL zaczyna się w tak zwanym Writers Room. Jest to grupa niesamowicie twórczych scenarzystów, którzy z tygodnia na tydzień piszą skecze. Wystawiane na scenie, na żywo w każdą sobotę. Pod okiem głównego scenarzysty członkowie Writers Room nie tylko piszą skecze, lecz także czynnie uczestniczą w ich realizacji. Wspólnie z reżyserem opracowują całą inscenizację. Prowadzą skecz od samego początku aż po jego premierę.

Właściwie do samej emisji skecze są poprawiane i dopracowywane, tak aby wywołać jak najbardziej żywiołową reakcję widowni. Dopiero po próbie generalnej, a bezpośrednio przed emisją, program nabiera swojej ostatecznej formy. Scenografia zmienia się ze skeczu na skecz i nie ma żadnej chwili na wytchnienia.


Czytaj również:

Premiery filmowe i serialowe w ofercie Netflix Polska (01.12.2017)

Premiery filmowe w ofercie Netflix Polska cz. 2 (01.12.2017)


 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
Loading Facebook Comments ...