To wiem na pewno – nowy miniserial HBO z Markiem Ruffalo w roli głównej debiutuje dzisiaj w HBO i HBO GO

Facebooktwitter

hbo go seriale

Serial To wiem na pewno to ekranizacja wielokrotnie nagradzanej powieści o tym samym tytule, która znalazła się na liście bestsellerów dziennika New York Times. To opowieść o życiu dwóch braci bliźniaków, w rolę których wciela się Mark Ruffalo. Premiera serialu już dziś, 11 maja, w HBO i HBO GO.

To wiem na pewno (I Know This Much Is True) to rodzinna saga przedstawiającą dwie równoległe historie życia braci bliźniaków naznaczone zdradą, poświęceniem i wybaczeniem. Losy Dominicka i Thomasa śledzimy na różnych etapach ich życia. Poznajemy ich w czasach dla nich współczesnych, na początku lat 90. XX wieku, kiedy obaj bracia osiągają wiek średni, ale wracamy też do przeszłości w scenach pokazujących młodość i dzieciństwo.

Serial oparty jest na wielokrotnie nagradzanej powieści o tym samym tytule, której autorem jest Wally Lamb. Tytuł ten znalazł się na liście bestsellerów dziennika New York Times.

hbo go seriale

Reżyserem i scenarzystą serialu To wiem na pewno jest Derek Cianfrance (Blue Valentine, Drugie oblicze). W podwójnej głównej roli w produkcji zobaczymy Marka Ruffalo (zdobywcę nagrody Emmy za dramat HBO Odruch serca), który pełnił także obowiązki producenta wykonawczego. W pozostałych rolach występują: Melissa Leo (film HBO Do końca), Rosie O’Donnell (serial The Fosters), Archie Panjabi (serial HBO Ucieczka), Imogen Poots (Nauka spadania), John Procaccino (Rok przemocy), Rob Huebel (Baywatch. Słoneczny patrol), Philip Ettinger (Siła perswazji), Aisling Franciosi (serial Klika), Michael Greyeyes (serial HBO  Detektyw), Guillermo Diaz (serial Trawka), Marcello Fonte (Dogman), Bruce Greenwood (Pieśń słonia), Brian Goodman (Złap mnie jeśli potrafisz), Juliette Lewis (serial HBO Kemping) i Kathryn Hahn (serial HBO Pani Fletcher).

hbo go seriale

Obowiązki producentów wykonawczych serialu pełnią Derek Cianfrance, Ben Browning i Glen Basner ze strony FilmNation Entertainment, Mark Ruffalo, który reprezentuje Willi Hill Productions oraz Gregg Fienberg, Lynette Howell Taylor, Wally Lamb, Anya Epstei. Producentem współwykonawczym jest Jamie Patricof.

Pierwszy odcinek serialu To wiem na pewno (I Know This Much Is True) już jest dostępny w serwisie HBO GO. Emisja wieczorna serialu na antenie HBO zaplanowana została na godzinę 20:10.

Kolejne odcinki swoje premiery będą miały co tydzień, w poniedziałki. Miniserial składa się z 6 odcinków.

 

Opisy odcinków

To wiem na pewno, odcinek 1

Kiedy cierpiący na schizofrenię paranoidalną Thomas Birdsey (Mark Ruffalo) przeżywa publicznie załamanie, Dominick Birdsey (Mark Rufallo) uświadamia sobie, że za wszelką cenę jest gotów bronić swojego brata bliźniaka. Dominick analizuje konsekwencje podjętych przez Thomasa decyzji i wspomina wspólne dzieciństwo – dorastanie w domu wybuchowego ojczyma Raya (John Procaccino) oraz próby poznania tożsamości ich biologicznego ojca. W prezencie dla chorej marki Dominick chce przetłumaczyć z włoskiego na angielski zapiski dziadka i poznaje drażliwą na swoim punkcie Nedrę Frank (Juliette Lewis).

To wiem na pewno, odcinek 2

Media zaczynają interesować się Thomasem (Mark Rufallo), przez co rośnie napięcie w relacjach Dominicka (Mark Rufallo) z jego partnerką Joy (Imogen Poots). Dominick stara się o zwolnienie Thomasa z Instytutu Psychiatrycznego Hatcha, gdzie przebywają niepoczytalni przestępcy i znajduje potencjalnego sojusznika w pracownicy opieki społecznej Lisie Sheffer (Rosie O’Donnell). Niedługo potem przekonuje się, jak trudno jest udzielić bratu pomocy. Dominick wdaje się w kłótnię z dr Patel (Archie Panjabi), nową psychiatrą Thomasa, kiedy lekarka zaczyna analizować jego przeszłość. Dowiadujemy się o wstrząsającej tragedii, która doprowadziła do rozpadu małżeństwa Dominicka i Dessy (Kathryn Hahn).

To wiem na pewno, odcinek 3

Sheffer (Rosie O’Donnell) przygotowuje Dominicka (Mark Ruffalo) do niezwykle kluczowego przesłuchania przed komisją, która może zadecydować o dalszym losie Thomasa. Przypadkowe spotkanie z dawnym kolegą ze szkoły sprawia, że odżywają bolesne wspomnienia z dzieciństwa. Dominick wspomina okres, w którym razem z Thomasem studiowali na uczelni. To właśnie tam poznał Dessę (Kathryn Hahn) i pojawiły się pierwsze objawy choroby brata. Joy (Imogen Poots) próbuje naprawić ich związek.

To wiem na pewno, odcinek 4

Pomimo protestów najbliższych mu osób, Dominick (Mark Ruffalo) wraca do pracy zaraz po wypadku. Pod wpływem mocnych leków przypomina sobie pierwszy incydent, po którym Thomas (Mark Ruffalo) został umieszczony w szpitalu i odlicza godziny do przesłuchania brata przed komisją w Instytucie Hatch.

#zostanwdomu


Polecamy również

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – „Lara Croft: Tomb Raider” i „Jak łodzie”

Weekendowe premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska – „Czarna lista”, „Epidemia” oraz inne filmy i seriale

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner