HBO GO Polska: Premiery filmowe – “Legenda telewizji” i “Legenda telewizji 2: Kontynuacja”

Facebooktwitter

hbo go filmy

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na czerwiec 2020r. do oferty trafiły dziś 2 nowe komedie.

Dzisiejsze nowości

Legenda telewizji 2: Kontynuacja / ANCHORMAN 2: THE LEGEND CONTINUES (2013) | film, komedia | 108m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 6.3/10

Po przeprowadzce z San Diego do Nowego Jorku Ron Burgundy (Will Ferrell) żyje pełnią życia z żoną Veronicą (Christina Applegate) oraz synem Walterem (Judah Nelson). Wszystko zmienia się jednak w momencie, gdy szef postanawia awansować kobietę i zwolnić Rona. Jego małżeństwo rozpada się, a upokorzony Ron wraca na stare śmieci i zaczyna pracę w niepełnym wymiarze godzin w Sea World. Z pomocą przychodzi mu Freddie Schappa (Dylan Baker), producent wykonawczy w Global News Network, pierwszym na świecie całodobowym kanale informacyjnym. Ron wpada na błyskotliwy pomysł, jak zmienić wiadomości, co pozwala mu wrócić do gry.

Kontynuacja szalonej komedii z dwukrotnie nominowanym do Złotego Globu Willem Ferrellem (Przypadek Harolda Cricka) w roli głównej. W obsadzie znaleźli się nominowany do Oscara Steve Carell (Foxcatcher), wyróżniony nominacją do Paul Rudd (Ant-Man), David Koechner (Ricky Bobby – Demon prędkości) oraz czterokrotnie wyróżniona nominacją do Złotego Globu Christina Applegate (serial Kim jest Samantha?). Reżyserem prześmiewczej produkcji był laureat Nagrody Akademii Adam McKay (Big Short).

Reżyseria: Adam Mckay
Obsada: Will Ferrell, Steve Carell, Paul Rudd, David Koechner, Christina Applegate
Kraj: USA


hbo go filmy

Legenda telewizji / ANCHORMAN: THE LEGEND OF RON BURGUNDY (2004) | film, komedia | 90m | 15+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.2/10

Lata siedemdziesiąte XX wieku. Ron Burgundy (Will Ferrell) jest popularnym spikerem telewizyjnym. Mężczyzna znany jest z seksistowskich poglądów. Uważa, co prawda, że kobiety mogą zajmować się dziennikarstwem, ale tylko pod warunkiem, że będą to programy o modzie lub kuchni. Kiedy więc pewnego dnia okazuje się, że Burgundy ma pracować z niezwykle bystrą młodą dziennikarką (Christina Applegate), mężczyzna wpada w złość. Para dość szybko wkracza na wojenną ścieżkę. Co z tego wyniknie?

Brawurowo zagrana komedia z dwukrotnie nominowanym do Złotego Globu Willem Ferrellem (Producenci, Przypadek Harolda Cricka) i zdobywczynią Emmy Christiną Applegate (Ostrożnie z dziewczynami, serial Kim jest Samantha?) w rolach głównych. Obok nich występują również Paul Rudd (Stary, kocham cię, Ant-Man), wyróżniony nominacją do Oscara Steve Carell (serial Biuro, Foxcatcher) oraz David Koechner (Dziękujemy za palenie, Dorwać Smarta). Wyróżnikami obrazu są kapitalny scenariusz oraz błyskotliwe dialogi. Za jego reżyserię odpowiada specjalizujący się w komediach Adam McKay (Bracia przyrodni, Policja zastępcza).

Reżyseria: Adam Mckay
Obsada: Will Ferrell, Christina Applegate, Paul Rudd, Steve Carell, David Koechner
Kraj: USA


Polecamy również

Netflix Polska: Premiery serialowe i aktualizacje – „BAKI”, „Czy mnie słyszysz?” i „Hospital Playlist”

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – „Do szaleństwa” i „Colectiv”

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner