HBO GO Polska: Premiery filmowe – „Oszustki”, „Niewidoczni” i „Na pożegnanie”

Facebooktwitter

hbo go filmy

Zgodnie z planem wydawniczym HBO GO Polska na maj 2020r. do ofert trafiły dziś trzy nowe filmy.

Dzisiejsze nowości

Oszustki / THE HUSTLE (2019) | film, komedia, kryminalny | 90m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 5.4/10

Josephine Chesterfield (Anne Hathaway) jest uwodzicielską Brytyjką, która ma wielki dom w Beaumont-sur-Mer. Jej największym talentem jest oszukiwanie łatwowiernych bogatych mężczyzn pochodzących ze wszystkich zakątków świata. Jest wyrachowana i przebiegła. Natomiast Penny Rust (Rebel Wilson) to niezwykle swobodna i kochająca zabawę Australijka. Pomimo różnych metod działania, obydwie są mistrzami w naciąganiu. Ich drogi krzyżują się, kiedy zaczynają polować na tego samego mężczyznę – naiwnego i piekielnie bogatego geniusza nowych technologii (Alex Sharp).

Wybuchowa komedia z dwoma wyrazistymi bohaterkami. Rubaszny humor Rebel Wilson (Jak to robią single) zostaje zestawiony z ciętą ripostą laureatki Nagrody Akademii Anne Hathaway (Les Misérables: Nędznicy). Obok nich w obsadzie znaleźli się również Alex Sharp (Aż do kości), Dean Norris (Terminator 2: Dzień sądu) oraz Ingrid Oliver (Angus, stringi i przytulanki). Reżyserem produkcji był nominowany do nagrody Emmy Chris Addison (serial HBO Figurantka).

Reżyseria: Chris Addison
Obsada: Timothy Simons, Anne Hathaway, Rebel Wilson, Douggie Mcmeekin, Alex Sharp, Ashley Mcguire, Dean Norris, Casper Christensen, Ingrid Oliver
Kraj: USA


hbo go filmy

Niewidoczni / UNREMEMBER (2018) | film, dramat | 93m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 7.2/10

Joana (Jeanne Boudier) jest piętnastolatką, która karmi swoją duszę literaturą i muzyką rockową. Dziewczyna mieszka w Paryżu z rodziną – dwoma braćmi, matką i ojczymem – która ze względów politycznych została zmuszona do opuszczenia rodzinnego kraju. Jej ojciec „zniknął”, gdy Joana miała sześć lat. Podejrzewa się, że został zabity, gdy wpadł w ręce przedstawicieli dyktatury wojskowej. Kiedy w 1979 roku Brazylia ogłasza amnestię, rodzina dziewczyny – wbrew jej woli – postanawia z dnia na dzień wrócić do Rio de Janeiro. W mieście, w którym się urodziła, i gdzie zaginął jej ojciec, Joana stara się ułożyć w całość fragmenty wspomnień z dzieciństwa.

Wielokrotnie wyróżniana na międzynarodowych festiwalach filmowych reżyserka Flávia Castro (dokument Lettres et révolutions) kreśli opowieść o młodej dziewczynie, której rzeczywistość została ukształtowana przez politycznie nacechowane wybory życiowe jej rodziców. Bohaterka z całych sił próbuje napisać swoją własną historię. Artystka mówi o swojej ojczyźnie oraz jej wzlotach i upadkach. W główne role w filmie wcielają się Jeanne Boudier, Hugo Abranches, Arthur Vieira Raynaud, Sara Antunes (serial Segunda Chamada) oraz Eliane Giardini (serial Órfãos da Terra).

Reżyseria: Flávia Castro
Obsada: Jeanne Boudier, Sara Antunes, Eliane Giardini, Julián Marras, Arthur Vieira Raynaud, Hugo Abranches
Kraj: Brazylia


hbo go filmy

Na pożegnanie / THE PARTING GLASS (2018) | film, dramat | 92m | 12+ | polskie napisy i lektor
IMDb: 5.5/10

Członkowie rodziny zbierają się po tragicznej śmierci najmłodszej siostry (Anny Paquin). Pogrążony w żałobie mąż (Rhys Ifans) dołącza do jej rodzeństwa (Melissa Leo, Cynthia Nixon i Denis O’Hare) oraz jej starzejącego się ojca (Ed Asner). Bohaterowie rozmawiają o konsekwencjach śmierci kobiety. Tworzą też jej wzruszający portret, który składa się z bolesnych i radosnych wspomnień.

Debiut fabularny znanego z serialu HBO Czysta krew Stephena Moyera. Artyście udało się zaprosić do pracy przy projekcie doskonałą obsadę aktorską. W główne role wcielają się pięciokrotny zdobywca Złotego Globu Ed Asner (serial The Mary Tyler Moore Show), Rhys Ifans (Notting Hill), laureatka Oscara Melissa Leo (21 gramów), pięciokrotnie nominowana do Złotego Globu Cynthia Nixon (serial HBO Seks w wielkim mieście) oraz zdobywczyni Nagrody Akademii i prywatnie żona twórcy Anna Paquin (Fortepian). Produkcja mówi godzeniu się ze stratą bliskiej osoby oraz poszukiwaniu wewnętrznego spokoju.

Reżyseria: Stephen Moyer
Obsada: Olunike Adeliyi, Cynthia Nixon, Edward Asner, Ed Asner, Paul Gross, Anna Paquin, Rhys Ifans, Melissa Leo
Kraj: USA


Polecamy również

Premiery filmowe w ofercie HBO GO Polska – „Pierwszy król”, „Operacja Anthropoid” i „Kinooperator”

Czerwiec 2020 w HBO GO – nowe filmy i seriale

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner