Klimatyczna czołówka serialu Max Original “Odwilż” z piosenką Billie Eilish. Nowe odcinki serialu debiutują dzisiaj w HBO Max

Facebooktwitter

hbo max seriale

Pierwszy polski serial Max Original Odwilż jest już dostępny w HBO Max. Nowe odcinki serialu – trzeci i czwarty – już dostępne są w serwisie. 

Każdy odcinek serialu Max Original Odwilż otwiera klimatyczna czołówka, w której tle wybrzmiewa piosenka Billie Eilish pt. When The Party’s Over. To dzięki niej już w pierwszych minutach widzowie mogą poczuć tę lekko mroczną i zamgloną atmosferę, która otacza bohaterów, a przede wszystkim Katarzynę Zawieję, trzydziestokilkuletnią policjantkę, która nie daje łatwo za wygraną i zrobi wszystko, by rozwiązać przydzielone jej śledztwo.

Zależało nam na tym, aby  czołówka wprowadzała widza jeszcze głębiej w świat głównej bohaterki. Aby widz jeszcze mocniej poczuł atmosferę i temperaturę rzeczywistości, której Zawieja musi stawić czoła. Te kilkanaście sekund to wejście w jej samotny, zimny, zmysłowy świat, jego poetycka kwintesencja. To metaforyczna podróż dotkniętej przez życie Zawiei przez krajobraz Szczecina, podróż samotna i wyciszona – mówi Bogumił Lipski, producent serialu, który czuwał także nad pracami nad czołówką.

Tworząc czołówkę chcieliśmy spojrzeć na świat zmęczonymi oczyma głównej bohaterki. Zrozumieć jej emocje i motywacje.  Zauważyć, jak wiele kolorów może kryć w sobie metaforyczna szarość – dopowiada Piotr Sawicki, reżyser i scenarzysta czołówki.

ODWILŻ | czołówka serialu | HBO Max

Producentem czołówki serialu Max Original Odwilż jest Bogumił Lipski, a reżyserem i scenarzystą Piotr Sawicki reprezentujący BDV Studio. Za zdjęcia odpowiadają Tomasz Wierzbicki, Michal Długołęcki, Maciej Stempij, Tomasz Dobski, a za zdjęcia lotnicze Dawid Gut. Postprodukcją zajęła się spółka Colorofon.

Już od dzisiaj, tj. 8 kwietnia, w HBO Max dostępne są kolejne dwa odcinki serialu Max Original Odwilż (odc. 3 oraz 4). Produkcja liczy łącznie sześć odcinków.

 

O serialu Odwilż

Szczecin, przełom zimy i wiosny. W lodowatej wodzie na brzegu Odry znalezione zostaje ciało młodej kobiety. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Katarzyna Zawieja (w tej roli Katarzyna Wajda), trzydziestokilkuletnia policjantka, która nie daje łatwo za wygraną. Szybko okazuje się, że w śledztwie nie chodzi wyłącznie o zabójstwo – niedługo przed śmiercią kobieta urodziła dziecko. Pytanie, gdzie ono się znajduje, czy żyje? Poszukiwania niemowlęcia stają się dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – kobiety w momencie kryzysu po śmierci męża. Walka o dziecko okaże się dla niej walką o samą siebie.

ODWILŻ | oficjalny zwiastun | HBO Max

Odwilż to pierwsza produkcja Max Original zrealizowana w Polsce. To serial kryminalny, za produkcję którego odpowiadają: Bogumił Lipski – producent, Izabela Łopuch – executive producent, Johnathan Young – executive producent oraz Antony Root – executive producent HBO Max. Producentem wykonawczym jest Andrzej Besztak – Magnolia Films. Serial otrzyma finansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach systemu wspierania produkcji audiowizualnej tzw. “zachęt”.

 

Opisy debiutujących dziś odcinków

Odwilż, odc. 3

Szukając nowych tropów Zawieja i Trepa udają się do szpitala psychiatrycznego, w którym pracowała zamordowana kobieta. Podejrzewają, że do jej śmierci mógł przyczynić się któryś z jej trudnych pacjentów. W tym czasie prokurator Strzelecki otrzymuje podejrzaną paczkę. Policja przypuszcza, że przesyłka może mieć bezpośredni związek z mordercą jego córki. Po nieporozumieniu na komisariacie Zawieja konfrontuje się Radwanem.

hbo max seriale

hbo max seriale

Odwilż, odc. 4

Policja rozpoczynania poszukiwania Wróbla, jednego z pacjentów zamordowanej. Zawieja jedzie do zakładu karnego w Goleniowie, w którym Wróbel odsiadywał wyrok. Ma nadzieję znaleźć tam więcej informacji, które naprowadzą ją na nowe tropy w sprawie.

hbo max seriale

hbo max seriale


 

Polecamy również

Wystartowały zdjęcia do 3. sezonu serialu „Wiedźmin”. Rodzina znów w komplecie!

Polski serial „Odwilż” jest już dostępny w ofercie HBO Max – opisy postaci i pierwszych odcinków

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner