HBO Europe wyprodukuje serial dokumentalny “Pionier” przedstawiający sylwetkę Jesúsa Gila

Facebooktwitter

hbo go pionier S1 teaser
HBO Europe wyprodukuje serial dokumentalny Pionier, którego bohaterem jest hiszpański polityk, magnat rynku nieruchomości i były właściciel klubu piłkarskiego Jesús Gil – jedna z najbardziej fascynujących i kontrowersyjnych postaci hiszpańskiego życia publicznego ostatnich dekad. Serial będzie miał swoją premierę w 2019 roku.

Serial Pionier (El Pionero) w reżyserii Enricha Bacha wyprodukuje spółka JWP (Muerte en León). Autorami scenariusza są Enrich Bach i Justin Webster. Produkcja składać się będzie z czterech godzinnych odcinków, które będą zapisem niezwykłego życia Gila. Każdy zilustrowany będzie  archiwalnymi materiałami filmowymi, niepokazywanymi nigdy wcześniej prywatnymi zdjęciami i wywiadami z ludźmi z jego bliskiego otoczenia.

Życie Jesúsa Gila to jedna z najbardziej zaskakujących i niezwykłych historii ostatnich dekad. Ta nieszablonowa postać łamała wszystkie zasady w świecie polityki, sportu, a także na lokalnym rynku nieruchomości. Kontrowersyjny, ekscentryczny i nonszalancki Gil wiedział, jak wkupić się w łaski opinii publicznej i był ulubieńcem hiszpańskich mediów. Jednocześnie notorycznie naginał prawo i przez wiele lat był ścigany przez hiszpańską prokuraturę, która interweniowała w końcu w klubie Atlético Madrid, należącym do niego przez 16 lat, i pozbawiła go funkcji burmistrza Marbelli. Serial dokumentalny Pionier przedstawia historię jego życia pełną skandali, które trafiały na czołówki międzynarodowych gazet. Jednocześnie, twórcy dokumentu skłaniają do zastanowienia się, co sprawia, że pociągają nas osoby pokroju Gila.

Reżyserem serialu Pionier jest Enrich Bach, który jest także współautorem scenariusza i producentem. Bach przez siedem lat był głównym wydawcą cotygodniowego programu publicystycznego Salvados, a w 2015 roku nawiązał współpracę ze spółką JWP z siedzibą w Barcelonie. W 2011 roku wyreżyserował swój pierwszy film dokumentalny Dimache à Brazzaville, który zdobył 11 międzynarodowych nagród. Był także koproducentem i jednym ze scenarzystów serialu dokumentalnego Muerte en León.

Justin Webster jest znanym z wyrazistej narracji i stylu reżyserem filmów dokumentalnych. Jego filmografia obejmuje takie tytuły, jak I’ll Be Murdered (nagroda za reżyserię, FICCI 2014), FC Barcelona Confidential (Prix Europa 2014), Gabo, The Creation of Gabriel García Márquez (nominowany do Międzynarodowej Nagrody Emmy w 2016 roku), Win! (oficjalna selekcja festiwalu Tribeca w 2016 r.) oraz The End of ETA (dokument miał swoją prapremierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian w 2016 r.).

Pionier to projekt, o którym marzyłem od wielu lat. Jego realizacja jest efektem ciężkiej pracy wspaniałego zespołu. Życie Jesúsa Gila jest doskonałym materiałem na fascynujący dokument biograficzny, bo nasz główny bohater był nieprzewidywalną, wielowymiarową i charyzmatyczną postacią, uwielbianą przez opinię publiczną, mimo że notorycznie łamał prawo i podważał zasady ustalone przez publiczne instytucje” – podkreśla reżyser Enrich Bach.

„Serial Pionier pozwala nam spojrzeć na współczesne społeczeństwo przez pryzmat bohatera, który przez lata był ulubieńcem hiszpańskiej opinii publicznej i w dalszym ciągu rozpala naszą wyobraźnię. Nawet po latach okazuje się, że biografia Jesúsa Gila jest fascynująca i pełna niespodzianek” – powiedział Miguel Salvat, szef produkcji HBO España.

Serial Pionier zostanie wyprodukowany dla HBO Europe przez spółkę JWP. Obowiązki producentów wykonawczych w imieniu HBO Europe pełnią Miguel Salvat i Hanka Kastelicová. Premiera produkcji  odbędzie się tego samego dnia we wszystkich krajach europejskich, w których dostępne jest HBO.


Czytaj również:

Premiery i aktualizacje w ofercie Netflix Polska (09.04.2019)

Netflix: Joanna Kulig zagra w nowym serialu „The Eddy”

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner