Halloween i listopad 2018 w ofercie Showmax Polska – zwiastuny i lista premier filmów oraz seriali

Facebooktwitter

 

STEPHEN KING W SHOWMAX

Oprócz Cujo, czyli horroru ze zdziczałym psem w roi głównej, w Showmax można zobaczyć również wiele innych produkcji na podstawie powieści Stephena Kinga. Dostępne będą Carrie, czyli głośny horror z Sissy Spacek zrealizowany przez Briana DePalmę, który przyniósł pisarzowi rozgłos (także remake filmu z 2013), Misery, Smętarz dla zwierząt (wkrótce w kinach remake również tej produkcji), Haven i Creepshow. W tym ostatnim pisarz zagrał osobiście!

Showmax carrie

Premiera Carrie, Creepshow, Smętarz dla zwierząt i Cujo: 18 października


ŚWIT ŻYWYCH TRUPÓW

Współczesna wersja filmu George`a A. Romero z 1978 r. „Świt żywych trupów” jest kontynuacją historii ukazanej w „Nocy żywych trupów”. Akcja filmu rozgrywa się bowiem tuż po nocnym ataku krwiożerczych zombie, których rzesze rosną w siłę w zastraszającym tempie i zmniejszają szansę ludzkości na przeżycie. Nie jest to jednak zwykłe „zombie movie”, ale również krytyka konsumpcjonizmu oraz film, w którym debiutował Zack Snyder, który po sukcesie obrazu dostał zielone światło w Hollywood – nakręcił m.in. film „300”.

Premiera: 18 października


NAJLEPSZE PASTISZE

ARMIA CIEMNOŚCI
Sprzedawca sprzętu AGD, który musi stawić czoło armii ciemności, mając piłę zamiast ręki. Wchodzący w skład trylogii Martwe Zło film, który mógłby trafić do Sevres jako wzorzec “kultowości”. Ukonstytuował karierę Bruce’a Campbella jako największego aktora klasy B na świecie, a reżyserowi Samowi Raimi otworzył drogę do Hollywood, gdzie nakręcił trylogię o Spidermanie, co w efekcie doprowadziło do niesamowitego wzrostu popularności kina superbohaterskiego jaką obserwujemy dziś. Armia Ciemności cechuje się charakterystycznym dla duetu Campbell-Raimi poczuciem humoru i świetnymi do dziś practial effects.

MORDERCZE KLOWNY Z KOSMOSU
Absurdalny komedio-horror, który może jeszcze bardziej pogłębić Twój lęk przed klaunami albo wyleczyć Cię z irracjonalnej fobii raz, na zawsze. O sukcesie tej nietuzinkowej produkcji świadczy fakt, że z niespełna dwumilionowym budżetem  film przyniósł dochody na poziomie przekraczającym czterdzieści milionów dolarów!

POWRÓT ŻYWYCH TRUPÓW
Kontynuacja szkoły horroru George’a Romero w wersji punk. Ten kultowy film można zaliczyć do gatunku horrorów rozrywkowych, gdzie oprócz żywych trupów znajdziemy slapstickowy humor, dużo nagich, nie tylko martwych, ciał, jak również rozbieraną scenę na cmentarzu.

Premiery: 25 października


THE THING
Bardziej krwawa wersja filmów marki „Coś”. W norweskiej bazie na Antarktydzie badacze odkrywają zamarzniętego kosmitę. Radość ze znaleziska okazuje się być przedwczesna. Okazuje się, że przy okazji wydzieliła się substancja, dzięki której żądni krwi przybysze potrafią wcielać się w dowolny, żywy organizm. Do akcji ratunkowej wkracza amerykańska naukowiec, która umie posługiwać się nie tylko wiedzą, ale też miotaczem ognia.

Premiera: 25 października

 

KOMENTARZE:

Dodaj komentarz

Loading Disqus Comments ...
banner